Verēmu pamatskolas pārstāvji piedalījās Award talkā Likteņdārzā

Jauniešiem

7. septembrī Verēmu pamatskolas esošie un potenciālie awardieši, kā arī viņu draugi piedalījās 11.Latvijas Award talkā Likteņdārzā.
Talkas dalībnieki veica darbus, kas saistīti gan ar pašu Likteņdārzu, gan Kokneses fonda organizēto Ābolu balli.
,,Zaptes” brigāde rūpējās par ābolu sagatavošanu pārtapšanai ievārījumā. Sulas brigāde palīdzēja atvestajiem āboliem caur sulas spiedi nokļūt vitamīnu izslāpušo traukos. Ābolu brigāde aptekalēja katru dārzā augušo ābelīti un ievāca rudens ražu. Dārznieku brigāde cīnījās ar nezālēm.
Pēc padarītā darba visi kopā baudīja uz vietas ceptās pankūkas ar tikko izvārīto ievārījumu un vienības sarūpēto piknika cienastu.
Katra vienība Likteņdārzam dāvāja arī līdzi paņemto zemi un laukakmeņus no savas dzimtās vietas ar īpašu vēlējumu savai dzimtai, skolai, valstij.
Noslēgumā ik katrs jaunietis saņēma pateicību par ieguldīto darbu Likteņdārza attīstībā.
Verēmu pamatskola pateicas Rēzeknes novadam un Vērēmu pašvaldībai par transporta atbalstu.
Verēmu pamatskolas Award vienības vadītāja Iveta Gaile
Uzziņai:

Starptautiskā Edinburgas hercoga jauniešu pašizaugsmes programma Award ir paredzēta jauniešiem vecumā no 14 līdz 24 gadiem, kas gatavi izaicināt sevi un mesties piedzīvojumā, pārvarēt dažādas grūtības un piedzīvot brīžus, kas pozitīvi ietekmēs nākotni.
Programmas ietvaros ir jāpieturās pie patstāvīgi izstrādātās individuālās programmas, kura sastāv no četrām jomām: fiziskā sagatavotība, brīvprātīgais darbs, jaunas prasmes un piedzīvojumu ceļojums. Jomu izpildes laiks atkarīgs no tā, kāda līmeņa – bronzas, sudraba vai zelta – apbalvojumu jaunietis vēlas saņemt par ieguldītajām pūlēm savā pašizaugsmē.
Pildot savu individuālo programmu, jaunietim regulāri jāvērtē savu veikumu. Sasniegumu grāmatā, konkrētās jomas treneris atzīmēs tavus būtiskākos sasniegumus.
Pēc tam kad mērķi sasniegti, svinīgā ceremonijā jaunietis saņem apbalvojumu – nozīmīti un sertifikātu – kas kalpos par apliecinājumu jaunieša mērķtiecībai.
Līdztekus individuālās programmas izpildei, jainieši var piedalīties sadraudzības pasākumos, nometnēs un citos Award pasākumos gan Latvijā, gan ārzemēs.

avard1 avard2 avard3 avard4