Veselības un sociālās aprūpes centrā „Malta” jauna virtuve

Rēzeknes novada pašvaldības Veselības un sociālās aprūpes centrā (VSAC) „Malta” pabeigti būvdarbi, kuru laikā tika rekonstruēta viena ēkas daļa un ierīkota virtuve un ēdamzāle. Atbilstoši visām prasībām izveidotas arī palīgtelpas – noliktava, duša, tualete, telpa darbiniekiem un ēdnīcas vadītājam. Lai nodrošinātu labus darba apstākļus, virtuvei ir ierīkota ventilācijas sistēma. Nobruģēts ieejas laukums, ierīkotas atsevišķas ieejas darbiniekiem un ēdnīcas apmeklētājiem. Būvdarbus laika posmā no šī gada 8. jūnija līdz 1.septembrim veica SIA „BORG”. Kopējās izmaksas sastāda 31 869 latus (ar PVN).

Virtuve ir aprīkota ar visām nepieciešamajām iekārtām (t.sk. elektrisko plīti ar cepeškrāsni, darba galdiem, trīs ledusskapjiem, trauku mazgājamo mašīnu u.c.). Virtuves iekārtas piegādāja SIA „ARIANE S” par kopējo summu 11 461 (ar PVN).

Visus izdevumus sedza Rēzeknes rajona padome. Finansējums tam bija paredzēts administrācijas budžetā 2009. gadam.

Līdz šim ēdināšanas bloks atradās citā ēkā, līdz ar to darbiniekiem ēdiena piegāde centra iemītniekiem bija apgrūtināta, un bieži vien tas bija jāpasniedz jau daļēji atdzisis. Līdz ar virtuves ierīkošanu galvenajā veselības un sociālā aprūpes centra ēkā darba apstākļi strādniekiem ir krietni uzlabojušies. Arī iemītniekiem tagad būs iespēja ieturēt maltīti ne tikai savās istabiņās, bet ēdamzālē pie galdiņiem. VSAC „Malta” vadītāja Klāra Kondrova atklāja, ka virtuve darboties sāks septembra otrajā pusē. Šobrīd ir pasūtīti galdi un krēsli ēdamzāles iekārtošanai.

Jāatzīmē, ka Rēzeknes rajona padome jau kopš VSAC „Malta” izveidošanas savā budžetā regulāri paredzēja līdzekļus dažādiem remontdarbiem. Tādējādi centram ir rekonstruēta katlu māja un kanalizācijas sistēma. 2007. gadā SIA „FD Serviss” par Rēzeknes rajona padomes un veselības un sociālās aprūpes centra līdzekļiem veica jumta seguma nomaiņu un telpu kosmētisko remontu.

Lielus ēkas siltināšanas darbus SIA „WESEMANN” veica Rēzeknes rajona padomes realizētā projekta „Veselības un sociālās aprūpes centra „Malta” energoefektivitātes paaugstināšana” ietvaros. Šis projekts, ko līdzfinansēja Eiropas Reģionālās attīstības fonds, noslēdzās 2008.gada augustā. Projekta laikā tika nosiltinātas galvenā korpusa pirmās un otrās ēkas sienas, nomainīta siltumizolācija bēniņu pārsegumam, veikta galvenā korpusa pirmās un otrās ēkas koka logu nomaiņa pret pakešu logiem, nosiltināti pamati, izbūvēta jauna siltumtrase, nomainītas ārējās ieejas durvis, pilnīgi nomainīta galvenā korpusa pirmās un otrās ēkas apkures sistēma, nomainīti radiatori un uzstādīta ventilācijas sistēma, kurināmā glabāšanai uzbūvēts šķūnis.

Arī Rēzeknes novada pašvaldība turpinās veselības un sociālās aprūpes centra telpu un apkārtnes sakārtošanu.