Vidusskolēniem iespēja paplašināt redzesloku un padziļināti apgūt angļu valodu

11.04.2016

Projekti

Pēdējā brīža piedāvājums vidusskolēniem – iespēja piedalīties bezpeļņas organizācijas „„AFS Latvija” Starpkultūru programmas” trimestra mācību apmaiņas programmā Īrijā 2016./2017.mācību gadā. Pieteikties apmaiņas programmai aicināts ikviens jaunietis vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Pieteikšanās termiņš – 30.aprīlis.

Apmaiņas programmas laikā dalībnieks iemācās adaptēties svešā vidē, iemācās pieņemt citus cilvēkus, kā arī apgūst vietējo valsts valodu, kultūru un tradīcijas. Programma sniedz daudzpusīgas pārmaiņas, izaugsmi cilvēka personībā, prasmes savstarpējo attiecību veidošanā, kā arī sniedz iemaņas globālu jautājumu apzināšanas procesā.

„AFS Latvija” programmu koordinatore Inese Diebele uzsver, ka trimestra programma ir lieliska iespēja iegūt starpkultūru pieredzi ikvienam jaunietim. „Programmas uz angliski runājošajām valstīm vienmēr bijušas iecienītas, jo tās ir lielisks veids, kā jaunietim nostiprināt skolā iegūtas angļu valodas zināšanas. Kaut arī trimestra programma ir samērā īsa, tas ir pietiekoši ilgs laiks, lai praktizētu un attīstītu valodas prasmes, kā arī iepazītu citas valsts kultūru,” teic I. Diebele.

Viņa arī uzsver, ka, lai dotos apmaiņas programmā un kvalitatīvi adaptētos jaunajā vidē, skolēnam jāzina angļu valoda sarunvalodas līmenī, vēlams, lai skolēns būtu zinātkārs, pielāgoties un adaptēties spējīgs, pilns iniciatīvas.

Pieteikties trimestra programmai Īrijā var rakstot uz epastu inese.dieble@afs.org vai zvanot uz „AFS Latvija” biroju - 6728 0646. Papildu informācija par citām apmaiņas programmu iespējām iegūt „AFS Latvija” mājas lapā – www.afs.lv.

„AFS” ir viena no lielākajām brīvprātīgo organizācijām, kuras darbību nodrošina tūkstošiem brīvprātīgo visā pasaulē. Tie ir cilvēki, kurus saista kopīgas vērtības un pārliecība, ka, personīgi iepazīstot citas kultūras, ir iespējams padarīt pasauli mierpilnāku.

Papildu informācija:
„AFS Latvija” Starpkultūru programmas