spīganas Publicēts 24.05.2019
Spīganu dejas Gaigalavā
1. un 2. jūnijā Gaigalavā notiks piektais vidējās paaudzes sieviešu deju kopu festivāls „Spīganu dejas ezera atspulgā”.
 Lasīt vairāk
rta izstade Publicēts 24.05.2019
Lūznavā atklāta RTA studentu izstāde „Digitālais eksperiments dizainā II”
Starptautiskā digitālās mākslas simpozija ietvaros Lūznavas vēsturiskās muižas ēkas telpās tika atklāta izstāde, RTA dizaina studiju programmu studentu radošie eksperimenti produktu dizainā – dekoratīvi funkcionāli gaismas objekti, tērpi un to aksesuāri. Dizaina programmas pārstāvēja Izglītības, valodu un dizaina fakultātes studiju virziena „Mākslas”, bakalaura studiju programmas „Interjera dizains” un maģistra studiju programmas „Dizains” studējošie, kā arī Inženieru fakultātes studiju virziena „Ražošana un pārstrāde”, studiju programmas „Apģērbu dizains un tehnoloģija” studenti.
 Lasīt vairāk
DSC_0807 Publicēts 24.05.2019
Ceļa noslēgums ir kāda cita ceļa sākums: Kaunatas vidusskolas 12. klases audzēkņiem skan pēdējais skolas zvans
Šogad Kaunatas vidusskolas Pēdējā zvana pasākumā piedalījās 15 vidusskolas beidzēji, kuri te ik dienas ne tikai apmeklēja stundas un guva zināšanas, bet arī aktīvi piedalījās dažādos pasākumos un projektos.
 Lasīt vairāk
DSC_2888 Publicēts 23.05.2019
Digitālās mākslas izstāde „Aiz melnā spoguļa” Lūznavas muižā mudina ielūkoties nākotnē
Lūznavas muižas pagrabstāvā līdz 14. jūlijam apskatāma digitālās mākslas izstāde „Through the black mirror/ Aiz melnā spoguļa”, kurā ar saviem darbiem piedalās mākslinieki no Francijas, Anglijas, Jaunzēlandes un Šveices. Izstāde tika atklāta EUCIDA (Eiropas digitālās mākslas tīkla) starptautiskajā simpozijā „Reality turn/ Realitātes pavērsiens”, kas 15.-16. maijā norisinājās Lūznavas muižā. Šī ir jau trešā digitālās mākslas izstāde, kas projekta „European Connections in Digital Arts – EUCIDA (Digitālā māksla aptver Eiropu) ietvaros notiek Lūznavas muižā. Projekta vadošais partneris ir digitālās mākslas centrs RUA RED Dublinā (Īrija) sadarbībā ar Espace multimedia Gantner (Francija) un Rēzeknes novada pašvaldību (Latvija). Projektu atbalsta programma „Radošā Eiropa” un tā mērķis ir izveidot sadarbību starp digitālajiem māksliniekiem un kultūras pazinējiem Eiropā, tādā veidā attīstot inovācijas un veicinot digitālās mākslas popularitāti starptautiskā līmenī.
 Lasīt vairāk
IMG_8336 Publicēts 23.05.2019
Ģimenes diena Maltas kultūras namā
Pavasaris atnāk ar krāsām, sauli un gaismu, tāpēc nav nejaušība, ka Ģimenes dienu svin pavasarī. Ģimenes vārdam ir īpaša skaņa. Šim vārdam piemīt spēks, kuru caurvij bezgalīga mīlestība. Ejot cauri bērnībai, katru bērna soli pavada māmiņas un tēta mīļais skats un vecvecāku rūpes un atbalsts. Tāpēc Ģimenes dienas pasākumā Maltas kultūras namā izskanēja bērnu koncerts.
 Lasīt vairāk
IMG-20190519-WA0020 Publicēts 22.05.2019
“Jumalēni” Liepājā
18. un 19. maijā Liepājā notika Līvas ciema svētki, kuros piedalīties tikām uzaicināti arī mēs - Dricānu kultūras nama jauniešu deju kolektīvs “Jumalēni” un vadītāja Silvija Bokta. Šie svētki ir lielākais tradicionālās kultūras notikums Kurzemē. Ar prieku un lepnumu pieņēmām uzaicinājumu, jo bijām vienīgais deju kolektīvs, kam tika uzticēts pārstāvēt Latgali.
 Lasīt vairāk
29-DSC06098-386 Publicēts 22.05.2019
Latviešu jaunieši no visas pasaules šovasar pulcēsies Latgalē
Labības lauki jau lēnām sāks nobriest, kad Daugavpils novada gleznainā Vīrognas ezera krastā pulcēsies latviešu jaunieši no visas pasaules, lai kopīgi diskutētu par aktuālām sabiedriski politiskām tēmām, radītu jaunas idejas kultūrā, biznesā, politikā, attīstītu kritisko domāšanu, kaltu rotas un iepazītos ar Latgales vēsturi.
 Lasīt vairāk
DSC_0017 Publicēts 22.05.2019
Nautrēnu vidusskolas jaunie mākslinieki apgūst lāzerprasmes
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Lāzerdarbnīcā pirmdien, 20. maijā valdīja radoša gaisotne. Nautrēnu vidusskolas skolēni, J. Soikāna Ludzas Mākslas skolas Nautrēnu filiāles audzēkņi apguva pirmās iemaņas lāzertehnoloģiju pielietošanā digitālajā mākslā un dizainā. Nodarbības vadīja Fizikālo procesu un lāzertehnoloģiju pētnieciskā centra vadītājs Dr.phys. Pāvels Narica un centra laborants Antons Pacejs, kā arī RTA lektores Diāna Apele un Silvija Mežinska.
 Lasīt vairāk
DuoBizart_foto Publicēts 22.05.2019
Lūznavas muižā viesosies beļģu pianistu duets “Duo B!z’art”
Sestdien, 25. maijā, kad Eiropas Savienībā balsosim par jauno Eiropas Parlamenta sasaukumu, Lūznavas muižas Sarkanajā zālē tieši Eiropas vēsmas – skanēs Beļģijas pianistu dueta “Duo B!z’art” koncertprogramma. Gaidāmais koncerts būs patīkama atkalsatikšanās – pirmo reizi duets Lūznavas muižā viesojās 2017. gada rudenī, pēc lieliskā koncerta projām dodoties ar sajūtu, ka noteikti jāatgriežas, piedāvājot klausītājiem jaunu koncertprogrammu.
 Lasīt vairāk
SAMSUNG CSC Publicēts 22.05.2019
Muzeju nakts noskaņas Bērzgalē
Iekļaujoties Latvijas simtgades stāstā, šī gada muzeju nakts tēma bija Tālavas taurētājs. Tas ir īstais brīdis novērtēt un lepoties ar tiem cilvēkiem, kuri ar savu darbu, neatlaidību un varoņstāstiem ir spodrinājuši mūsu valsts tēlu, sagaidot Latvijas simtgadi.
 Lasīt vairāk