N. Rancāna balvas laureāte Maija Gailuma Publicēts 23.09.2019
Pasniegtas balvas izcilākajiem Latgales skolotājiem
Jau piekto gadu septembra nogalē tiek godināti Latgales izcilākie pedagogi, pasniedzot Nikodema Rancāna vārdā nosaukto balvu. Šī diena ir kļuvusi par Latgales skolotāju dienu, sagaidot pedagogu profesionālos svētkus, Starptautisko skolotāju dienu. Šogad konkursa noslēguma pasākums notika Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā 22. septembrī.
lid4 Publicēts 23.09.2019
Pujatu līdaka 2019
21. septembra rīts atnāca lietains un vējains, tomēr tas neatturēja makšķerēšanas entuziastus no kāpšanas laivās un došanās pēc sava lielā loma Pujatu ezerā. Makšķerēšanas sacensību “Pujatu līdaka 2019” organizēja biedrība “Rogovkīši”
Rezeknes novada_karogs (1250 x 626) Publicēts 23.09.2019
Līdz 31. oktobrim var pieteikt pretendentus Rēzeknes novada Atzinības raksta saņemšanai
Rēzeknes novada pašvaldība līdz 2019. gada 31. oktobrim pl. 16:30 aicina pieteikt pretendentus Rēzeknes novada augstākā apbalvojuma – Atzinības raksta – saņemšanai. Pretendentus var pieteikt septiņās nominācijās: „Sabiedriskā aktivitāte”, „Ekonomika un tautsaimniecība”, „Izglītība, zinātne un sports”, „Veselības aprūpe un sociālais darbs”, „Kultūra”, „Darbs pašvaldībā” un „Darbs valsts pārvaldē”
SAM_0476 Publicēts 23.09.2019
Dzejas dienas Bērzgalē
Septembris ir Dzejas dienu un rakstnieka Antona Rupaiņa mēnesis. Antons Rupainis agrā jaunībā ir rakstījis dzejoļus un tikai vēlāk pievērsies vēsturisku romānu un lugu rakstīšanai. Viens no viņa dzejoļiem ir “Mōras zemē”, kas tika publicēts 1935. gadā izdevumā “Latgales atbrīvošanas 15 gadu atcerei 1920.-1935.” Sadarbībā ar jauniešu centru, bibliotēku un muzeju ir tapusi Bērzgales bērnu un jauniešu zīmējumu izstāde: “A. Rupaiņa dzejolis “Mōras zemē” manā skatījumā.” Līdztekus zīmējumiem ir redzami gan paša rakstnieka sacerētie, gan viņam veltītie dzejoļi no muzeja krājuma.
1. Publicēts 23.09.2019
,,Apvienosimies un stādīsim nākotni!’’ – Pasaules talka Stoļerovā
SIA ,,ALAAS’’ darbinieki 21. septembrī piedalījās vides pasākumā ,,Apvienosimies un stādīsim nākotni!’’, kas notika Stoļerovā. Pasākums notika Pasaules talkas ietvaros, tajā piedalījās Kaunatas apvienības pagastu iedzīvotāji.
31.08.19. orientēšanās3 Publicēts 23.09.2019
Lendžu jaunieši realizē projektu „Izzināšanas prieks”
Lendžu pagastā augustā un septembrī realizēts Rēzeknes novada jaunatnes iniciatīvu projekts „Izzināšanas prieks”, kura ietvaros notika trīs pasākumi.
kaunatas baznica (1032 x 774) Publicēts 23.09.2019
Apstiprināts Kaunatas katoļu baznīcas iekšējās apdares darbu projekts
Kaunatas katoļu draudze ir saņēmusi LAD Austrumlatgales reģionālās lauksaimniecības pārvaldes lēmumu par projekta „Kaunatas katoļu baznīcas iekšējās apdares darbi” Nr.19-01-AL15-A019.2201-000014 apstiprināšanu. Īstenojamā projekta mērķis ir veicināt sakrālā kultūrvēsturiskā pieminekļa saglabāšanu, nemateriālā mantojuma vērtību apzināšanu un tālāk nodošanu.
IMG_2355 Publicēts 20.09.2019
Dzejas diena Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā
Septembris ir notikumiem bagāts mēnesis. Skolās tas ir jauna mācību gada sākums. Rudenī visā Latvijā notiek Dzejas dienas. Mūsu skolā ir izveidojusies jauka tradīcija – Dzejas dienu saistīt ar rakstnieka Jāņa Klīdzēja ozolu, kas iestādīts 1992. gada 16. septembrī. Tā ir iespēja apliecināt savu cieņu un mīlestību Latvijai, Latgalei, J. Klīdzējam un skolai, norādot savu piederību dzimtajai vietai.
stikls Publicēts 20.09.2019
Rēzeknes novadā “Stikla šķiratlonā” sašķirotas 17,42 tonnas stikla
Rēzeknes novadā noslēdzies SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar partneriem rīkotais Vislatvijas “Stikla šķiratlons”, kura laikā no iedzīvotājiem viņu dzīvesvietās pieņēma izlietoto un nevajadzīgo stikla iepakojumu. Rēzeknes novadā Vislatvijas “Stikla šķiratlonam” pieteicās 68 mājsaimniecības, kuras sašķirojušas un pārstrādei nodevušas 17,42 tonnas stikla atkritumu – dažādas nevajadzīgās pudeles un burkas.
DJI_0026 Publicēts 20.09.2019
Ar sporta spēlēm atklājam renovēto Kaunatas stadionu
Kaunatā norisinājās Rēzeknes novada pašvaldības sporta spēles, kuru laikā tika oficiāli atklāts renovētais Kaunatas vidusskolas stadions..