IMG-20200225-WA0001 Publicēts 08.04.2020
Atceroties dramaturgu un režisoru Artūru Tālivaldi Rubeni
2020. gada 28. martā ASV mūžībā devies latviešu dramaturgs, režisors, bibliotekārs un sabiedrisks darbinieks Arturs Tālivaldis Rubenis. Rubenis dzimis 1927. gada 5. jūnijā Rēzeknes novada Bērzgales pagasta Silavniekos.
MILTI_X4_2 (1710 x 1140) Publicēts 08.04.2020
Šobrīd izvēlēties vietējo ražotāju produkciju ir tik svarīgi kā vēl nekad
Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards aicina Latvijas iedzīvotājus pavadīt Lieldienu svētku dienas senču tradīcijās, izvēloties vietējo lauksaimnieku un ražotāju produkciju svētku galdam, vienlaikus ievērojot arī valstī noteiktos ārkārtējās situācijas ierobežojumus.

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards: “Ārkārtējā situācija valstī līdz ar vīrusa COVID-19 ierobežošanai noteiktajiem pasākumiem sagādā ievērojamas neērtības kā iedzīvotājiem, tā arī sarežģītus izaicinājumus un grūtības pašmāju lauksaimniekiem un ražotājiem. Ir svarīgi ne vien ievērot pašizolāciju un sociālo distancēšanos, bet arī savās ikdienas gaitās sniegt tik ļoti nepieciešamo atbalstu pašmāju lauksaimniekiem un uzņēmējiem. Izvēloties Latvijas vietējo produktu, ikviens iedzīvotājs ir daļa no nozīmīga atbalsta pašmāju olu, piena, gaļas, graudu, dārzeņu un citu nozaru ražotājiem.
KONKURSS BĒRNIEM_LPR Publicēts 08.04.2020
Latgales plānošanas reģions aicina piedalīties radošajā konkursā bērniem “Esi varūņs – palīc sātā!”
Latgales plānošanas reģions aicina vietējos bērnus, tostarp remigrantu un repatriantu bērnus, kā arī potenciālos remigrantus, kas dzīvo ārpus Latvijas, diasporas locekļus, latviešu skoliņu audzēkņus (vecumā līdz 16 gadiem) piedalīties radošajā konkursā bērniem “Esi varūņs – palīc sātā!”.
Skonai Publicēts 08.04.2020
“Skonai” jaunieši turpina strādāt pie ierakstiem un aicina palikt mājās
Skonai vecākās grupas dalībnieki ar Džordža Gēršvina dziesmu “Java Jive” aicina ikvienu patiesi izbaudīt laiku mājās, baudīt kafiju vai tēju un laiku kopā ar tuvajiem
ark_situ Publicēts 08.04.2020
Valdība pagarina ārkārtējo situāciju līdz 12. maijam
Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Ministru kabinets ir izsludinājis ārkārtējās situācijas pagarinājumu līdz šī gada 12. maijam, tādējādi pagarinot 12. marta valdības rīkojuma par “Ārkārtējās situācijas izsludināšanu” darbības laiku.
Rezeknes novada_karogs (1250 x 626) Publicēts 07.04.2020
Satiec savu deputātu attālināti
Rēzeknes novada domes deputāti ārkārtas situācijas laikā nevar iedzīvotājus pieņemt klātienē, taču turpinās kontaktēties ar saviem vēlētājiem, sniegt konsultācijas un atbildēt uz iedzīvotāju jautājumiem pa norādītajiem telefoniem.
ALAAS_AFISHA.cdr Publicēts 07.04.2020
Noslēdzies konkurss skolēniem ,,Sāc ar sevi – 2020’’
SIA ,,ALAAS’’, sadarbībā ar SIA ,,Eco Point’’, arī šajā mācību gadā organizēja konkursu otrreizējo materiālu vākšanā ,,Sāc ar sevi!’’. Šī ikgadējā konkursa mērķis ir iesaistīt izglītības iestāžu skolēnus aktīvā atkritumu šķirošanā un dabas resursu saudzēšanā. Kad iepakojums ir sasniedzis dzīves cikla beigas, tas paliek ekonomikā, kur to izmanto atkal un atkal, lai radītu jaunas lietas – materiālu un resursu vērtība tiek saglabāta pēc iespējas ilgāk. Konkursanti līdz 6. aprīlim vāca tukšas, saplacinātas PET pudeles un HDPE iepakojumu.
Makšķerēšana Silvija Publicēts 07.04.2020
Zvejas atļaujas (licences) zvejniekiem izsniegs pašvaldības
Otrdien, 7. aprīlī, valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus Ministru kabineta (MK) trīs noteikumos par rūpniecisko zveju iekšējos ūdeņos, par rūpniecisko zveju teritoriālajos ūdeņos un ekonomiskās zonas ūdeņos, kā arī par zvejas tiesību izmantošanu privātajos ūdeņos. Grozījumi paredz pašvaldībām tiesības izsniegt zvejniekiem zvejas atļauju (licenci) kā arī zvejas žurnālu (gadījumos, kad zvejas dati netiek reģistrēti elektroniski) zvejas veikšanai iekšējos ūdeņos (tostarp privātos ūdeņos) un jūras piekrastē.
IMG-20200407-WA0000 Publicēts 07.04.2020
Zivju nārsta laikā Rāznas ezerā pastiprināta kontrole un arī videonovērošana
Lai pastiprinātu zivju resursu kontroli laikā, kad notiek līdaku un citu zivju pavasara nārsts, Dabas aizsardzības pārvaldes inspektori strādā pastiprinātā režīmā, bet Rāznas ezerā efektīvākai kontrolei tiek izmantotas arī jaunās videonovērošanas kameras.
IMG_7804 Publicēts 07.04.2020
Var pieteikties platību maksājumiem. Iesniegumus LAD palīdz aizpildīt un iesniegt arī pa tālruni
No šā gada 8. aprīļa līdz 15. jūnijam Lauku atbalsta dienesta klienti Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS) var pieteikties platību maksājumu saņemšanai, aizpildot Vienoto iesniegumu. Konsultācijas par pieteikšanos platību maksājumiem var saņemt pa tālrunu 67095000.