Vītolu fonda administrētās stipendijas studiju atbalstam saņem arī jaunieši no Rēzeknes novada

Publicēts 22.09.2015

Jauna mācību gada sākums ir arī brīdis, kad prieks un cerības tik daudzu cilvēku acīs liecina, ka Vītolu fondam ir pamatots iemesls lepoties ar 1906 stipendiātiem, kas 13 gadu laikā jau ieguvuši augstāko izglītību. Šogad ar 189 ziedotāju stipendijām studē 670 stipendiāti. Stipendijās plānots izmaksāt 1 045 000 eiro. Vītolu fonds administrē 23 uzņēmumu, 15 fondu, 15 organizāciju un 139 privātpersonu stipendijas. Godinot ziedotājus, Vītolu fonds stipendijas sauc ziedotāju vārdā.

Daļa no stipendijām ir īpaša, jo tās dibinātas no bijušo stipendiātu ziedojumiem – viņi beiguši studijas, tikko sākuši darba gaitas, daži vēl mācās rezidentūrā vai maģistratūrā. Ar savu vēlmi palīdzēt tiem, kuriem tas šobrīd nepieciešams, jaunieši apliecina, ka no saviem ziedotājiem mācījušies, ka tikai daloties cilvēks kļūst bagātāks. Šogad ar Draugu stipendijām studēs 15 jaunieši.

No Rēzeknes un Viļānu novada šajā mācību gadā ar Vītolu fonda administrētajām stipendijām studēs 56 jaunieši, to vidū ir 21 jaunais stipendiāts, kas septembrī uzsāk studijas.

No Rēzeknes novada – Elīna Bule (Kristīnes Anstrats un Janet Geovanis stipendija), Samanta Marija Misiņa (Saginavas Latviešu kluba stipendija), Marta Madara Dundure (Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas stipendija), Sandris Turlajs (Viestura Neimaņa stipendija), Sigita Obrumane un Edijs Rancāns (Viktorijas Mickānes piemiņas stipendija), Elmārs Ūsāns (SIA „Apsīte” stipendija), Aļona Kvitova un Artūrs Kosolapovs (SIA „Kurekss” stipendija), Armands Počs (Aivara Andersona ģimenes stipendija), Anastasija Medvedeva („Danske bank” stipendija), Lāsma Katkovska (Anglijas „Daugavas vanagu” fonda stipendija), Zane Zarembo un Laura Viļuma (Aivara Sluča stipendija), Artūrs Bogomols, Sintija Bikovska, Katrīna Višņakova un Jevgeņija Naumova (Asjas un Berndta Everts piemiņas stipendija), Līna Lontone (Anglijas Latviešu izglītības fonda stipendija) un Elgars Āboliņš (Kārļa Livkiša stipendija).

No Viļānu novada – Pēteris Noviks (Ginta Salnāja stipendija).

Kopš Vītolu fonda dibināšanas 13 gadu laikā no Rēzeknes un Viļānu novadiem ar stipendijas atbalstu studējuši 227 jaunieši.

Pirmais stipendiāts, kurš atgriezās fondā kā ziedotājs – Mečislavs Maculēvičs, teica: „Fonda dibinātāju un atbalstītāju piemērs ir arī maza daļiņa no manas sirdsapziņas, kas uz daudz ko un arī uz paša rīcību aicina lūkoties citādāk nekā pirms tam. Lūkojoties nākotnē, es tiešām neredzu finišu- es nespēju saskatīt finišu manai cieņai un pateicībai cilvēkiem, kas visu ir padarījuši iespējamu.”

Patiesībā tas ir tik vienkārši – tikai vajag mīlēt. Savu zemi. Cilvēkus. Savējos. Tos, kurus Liktenis licis sastapt un kuru acīs satopoties arvien mirdzēs prieks un pateicība.. Par palīdzību. Par uzticēšanos. Bet visvairāk par mīlestību, kura pasaulei ļauj griezties pareizajā virzienā.

Vītolu fonds dibināts 2002. gadā ar mērķi stipendiju veidā atbalstīt centīgus, spējīgus, bet maznodrošinātus jauniešus izglītības iegūšanā.

Pieteikšanās 2016./2017.mācību gada stipendijām sāksies 2016. gada 15. janvārī un ilgs līdz 1.03.2016.

Nodibinājums „Vītolu fonds”
info@vitolufonds.lv
Tel: 26022856; 67280122

Foto no sarīkojuma Latvijas Nacionālajā operā. Ik gadu ziedotāja Biruta Heistere dāvina stipendiātiem biļetes uz kādu no LNO izrādēm.

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0