Zeķu izstāde sabiedrisko aktivitāšu centrā “Strūžānu skola”

Publicēts 14.12.2018

“Mēs maza cilts, mēs būsim lieli tik, cik mūsu griba” (Rainis). 

Īpašs un nebijis pasākums decembrī tika rīkots Gaigalavas pagasta sabiedrisko aktivitāšu centrā “Strūžānu skola”. Kā jau visi Latvijā, arī mēs gribējām paveikt ko lielu par godu Latvijas simtgadei. Tāpēc tika rīkota akcija “Sasildi Latviju” ar mērķi savākt 100 zeķu pārus.

Sākumā mūsu rokdarbnieces teica – nē, man nav, man nav, ko iedot, man tādas parastas, vienkāršas… Kad latvieša kautrība tika pārvarēta, uz aktivitāšu centru sāka ceļot zeķu pāri – lieli un mazi, raibi un vienkrāsaini, vienkārši un mežģīņaini, ikdienas un svētku. Krāsu gamma aptver visas varavīksnes krāsas – baltas, dzeltenas, sarkanas, violetas, zilas, zaļas, pelēkas utt.

Ieskatoties savās pūra lādēs, skapju plauktos un pēdējā brīdī steidzot pabeigt iesākto zeķu pāri, 25 rokdarbnieces atsaucās aicinājumam un paveica neiedomājamo – dažās dienās izstādei tika savākts 141 zeķu pāris!

Milzīgs paldies visām, visām čaklajām adītājām par to lielo darbu, ko esat darījušas un darīsiet turpmāk! Neviena rokdarbniece neatnesa mazāk par diviem zeķu pāriem, vidēji tie bija 5, 6 pāri, lielākais ieradušos zeķu skaits ir 23 pāri un 21 pāris! Lai spēks, veselība un acu gaišums izstādes vecākajām dalībniecēm – Zinaīdai Siliņai, Janīnai Sviklei, Leontīnei Buravcovai. Paldies arī jaunākajām dalībniecēm – Ievai Lācei, Ingai Boļšijai, Kristīnei Saleniecei, ka turpina kopt latviešu tradīcijas un nodod tās tālāk nākamajām paaudzēm.

Zeķu izstādi var paspēt aplūkot līdz 21. decembrim, taču daļa no zeķēm nepacietīgi gaida, kad tiks iesaiņotas un kādam kļūs par Ziemassvētku dāvanu, tāpēc neatlieciet izstādes apskatīšanu uz pēdējo brīdi!

 

Sabiedrisko aktivitāšu centra “Strūžānu skola” vadītāja Jolanta Mihailova

20181214_130258 20181214_130344

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0