Ziemeļlatgales novada bērnu un jauniešu folkloras kopu sarīkojums / skate “Aiz upeitis as izaugu” Makašānos

Publicēts 27.04.2018

Lūcijas Rancānes Makašānu Amatu vidusskolā 26. aprīlī norisinājās Ziemeļlatgales novada bērnu un jauniešu folkloras kopu sarīkojums– skate “Aiz upeitis as izaugu”, kurā piedalījās vairāk kā 350 dalībnieku no dažādiem Latgales novadiem, pilsētām, pagastiem un skolām.

Savu novadu pārstāvēja Gaigalavas “Purineņš”, Makašānu “Kūkleite”, Maltas folkloras kopa, Ludzas “Žibuļeits”, Nautrēnu „Rogovka”, Rēznas “Uobuļeiši”, Ludzas pilsētas ģimnāzijas kopa, Ņukšu “Rīkšoveņa”, Viļānu “Biteites”, Viļānu vidusskolas folkloras pulciņš, Ciblas “Ilžeņa”, Andrupenes “Saiveņa”, Liepu pamatskolas “Liepiņas”, Kaunatas “Rāznaviņa”, Nirzas “Spryguļi”, Izvaltas “Mozī latgalīši”, Pušmucovas “Olūteņi”, Jaunstrūžānu “Sovvaļņīki”, Rēzeknes “Vīteri”.

Jauniešiem bija iespēja ne tikai dalīties savās tautas tradīciju prasmēs, kopā sadziedāties un sadancoties, bet arī piedalīties Makašānu skolas piedāvātajās meistardarbnīcās. Visaizraujošākā izrādījās spēle Lāzertags, kad ar spēļu ieročiem un aprīkojumu vajadzēja vienam otru nomedīt. Kokapstrādes darbnīcā tapa stabules, dabaszinību kabinetā veidoja optiskās ilūzijas, bet jaunās skolas ēkā tika veidoti mākslinieciski sienu dekori par pavasara tēmu.

Sarīkojuma mērķis bija lokālās dziedāšanas, stāstīšanas, muzicēšanas un dejošanas tradīciju apgūšana un pārmantošana saistībā ar tēmu “Aiz upeitis as izaugu”, “Tāva sāta” un “Kōzys”.

Pasākumu organizēja Ziemeļlatgales novada bērnu un jauniešu folkloras kopu koordinatore Rasma Igaune, L.Rancānes Makašānu Amatu vidusskolas kolektīvs un direktore Gundega Rancāne.

Kuplo folkloristu saimi ar savu klātbūtni pagodināja folkloras ekspertes Māra Mellēna, Dina Liepa un Anete Karlsone.

Gundega Rancāne,
Lūcijas Rancānes Makašānu Amatu vidusskolas direktore
foto: Līga Salmane un Agnija Pujate

IMG_3930 IMG_3989 IMG_4857 IMG_4876 IMG_4905 IMG_4967IMG_4985 IMG_4992 IMG_5005 IMG_5029 IMG_5039 IMG_5059 IMG_5163 IMG_5191

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0