Ziemeļlatgales novada bērnu un jauniešu folkloras kopu sarīkojums/skate “Vysu dīnu bitis dzynu”

Publicēts 16.04.2019

Trešdien, 24. aprīlī, Liepu pamatskolā un Lūznavas muižā norisināsies Ziemeļlatgales novada bērnu un jauniešu folkloras kopu sarīkojums– skate “ Vysu dīnu bitis dzynu”, kurā piedalīsies vairāk kā 200 dalībnieku no dažādiem Latgales novadiem, pilsētām, pagastiem un skolām.

Sarīkojuma mērķis ir lokālās dziedāšanas, stāstīšanas, muzicēšanas un dejošanas tradīciju apgūšana un pārmantošana saistībā ar tēmu “Vysu dīnu bitis dzynu”.

Savus novadus pārstāvēs Gaigalavas “Purineņš”, Makašānu “Kūkleite”, Maltas folkloras kopa, Nautrēnu „Rogovka”, Rēznas “Uobuļeiši”, Ludzas pilsētas ģimnāzijas kopa, Ņukšu “Rīkšoveņa”, Viļānu Kultūras nama “Biteites”, Viļānu vidusskolas folkloras pulciņš, , Andrupenes “Saiveņa”, Liepu pamatskolas “Liepiņa”, Kaunatas “Rāznaviņa”, Pušmucovas “Olūteņi”, „Rēzeknes “Vīteri”.

Jauniešiem būs iespēja ne tikai padalīties savās tautas tradīciju prasmēs, bet varēs arī piedalīties Liepu pamatskolas organizētajās meistardarbnīcās. Visi, kuri vēlēsies, varēs izveidot piespraudi purenes zieda veidā, jautru bitīti uz kociņa vai arī izmēģināt mākslinieciskās prasmes, zīmējot brīvā dabā uz improvizētiem „molbertiem”. Lūznavas muižas parkā tiks piedāvāta vides izziņas spēle, kā arī kopīgi pavadīs laiku, dziedot un izdejojot skaistākos dančus un rotaļdejas.

Pasākuma organizatori: Ziemeļlatgales novada bērnu un jauniešu folkloras kopu koordinatore Rasma Igaune, Maltas vidussskolas struktūrvienības Liepu pamatskolas skolotāja Ināra Blinova un skolas kolektīvs.

Rasma Igaune

Dienas kārtība

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0