Apstiprināts “Maltas Bērnu un jauniešu centra ēkas energoefektivitātes paaugstināšana” projekts

2021. gada nogalē Darbības programmā “Izaugsme un nodarbinātība” 4.2.2.specifiskā atbalsta mērķa “Atbilstoši pašvaldības integrētajām attīstības programmām, sekmēt energoefektivitātes paaugstināšanu un atjaunojamo energoresursu izmantošanu pašvaldību ēkās” un 13.1.3.specifiskā atbalsta mērķa “Atveseļošanas pasākumi vides un reģionālās attīstības jomā” 13.1.3.1. pasākuma “Energoefektivitātes paaugstināšana pašvaldību infrastruktūrā ekonomiskās situācijas uzlabošanai” piektajā atlases kārtā “Energoefektivitātes paaugstināšana pašvaldību infrastruktūrā ekonomiskās situācijas uzlabošanai” atklātajā projektu iesniegumu atlasē Rēzeknes novada pašvaldība  iesniedza projektu Maltas Bērnu un jauniešu centra ēkas energoefektivitātes paaugstināšana Nr.4.2.2.0/21/A/030.

2022. gada  15. jūnijā starp pašvaldību un Centrālo finanšu un līgumu aģentūru tika parakstīta vienošanās par minētā projekta īstenošanu.

Projekta mērķis ir samazināt primārās enerģijas patēriņu, sekmējot energoefektivitātes paaugstināšanu Maltas Bērnu un jauniešu centra ēkā.

Projekta kopējais budžets ir 221 422,59 EUR, no tā attiecināmās izmaksas 200 155,36 EUR, no kurām ERAF finansējums ir 170 132,05 EUR, valsts budžeta dotācija – 9 006,99 EUR un pašvaldības līdzfinansējums – 21 016,32 EUR, un neattiecināmās izmaksas ir 21 267,23 EUR.

Projektā paredzēta būvdarbu veikšana, kas nodrošina minētās ēkas energoefektivitātes paaugstināšanu, kas saskaņā ar energosertifikātu ir šādi:

• ārsienu siltināšana, t. sk., logu un durvju ailas;
  • bēniņu siltināšana, t. sk., parapeta siltināšana;
  • esošo stikla konstrukciju nomaiņa pret jauniem logiem, t. sk., logu aprīkošana ar gaisa pieplūdes vārstiem, ārdurvju nomaiņa;
  • pamatu siltināšana;
  • apgaismojuma sistēmas uzlabošana;
  • esošo ventilācijas šahtu un kanālu tīrīšana, sakārtošana.

Projekts tiks īstenots līdz 2023. gada 31. decembrim.

Projekta vadītājas: Irina Orlovska un Alīda Jasmane

"Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai"