Apstiprināts “Viļānu Mūzikas un mākslas skolas jaunās ēkas energoefektivitātes paaugstināšanas” projekts

03.08.2022

Projekti

Rēzeknes novada pašvaldība, 2021.gada nogalē atklātajā projektu iesniegumu atlasē  Darbības programmā “Izaugsme un nodarbinātība” 4.2.2.specifiskā atbalsta mērķa “Atbilstoši pašvaldības integrētajām attīstības programmām sekmēt energoefektivitātes paaugstināšanu un atjaunojamo energoresursu izmantošanu pašvaldību ēkās 5.kārta.” iesniedza projektu Viļānu Mūzikas un mākslas skolas jaunās ēkas energoefektivitātes paaugstināšana” nr.4.2.2.0/21/A/033. Starp pašvaldību un Centrālo finanšu un līgumu aģentūru 2022. gada  29.jūnijā tika parakstīta vienošanās par minētā projekta īstenošanu.

Projekta mērķis ir samazināt primāras enerģijas patēriņu, sekmējot energoefektivitātes paaugstināšanu Viļānu Mūzikas un mākslas skolas ēkā, Kultūras laukumā 1, Viļānos, Rēzeknes novadā.

Projekta kopējās izmaksas ir 441 585,49 EUR, attiecināmās izmaksas ir 422 571,74 EUR, no tām ERAF finansējums ir 359 185,97 EUR, valsts budžeta dotācija – 19 015,73 EUR un pašvaldības finansējums – 44 370,04 EUR, un neattiecināmās izmaksas ir 19 013,75 EUR.

Projektā paredzēta būvdarbu veikšana, kas nodrošina minētās ēkas energoefektivitātes paaugstināšanu, kas saskaņā ar energosertifikātu ir šādi:

• Ārsienu siltināšana, t.sk., logu un durvju ailas, un sienu pret bēniņu telpu siltināšana;
  • Bēniņu siltināšana, jumta seguma nomaiņa, kā arī vēdināšanas kanālu un izvadu sakārtošana, ventilācijas šahtu un kanālu tīrīšana;
  • Esošo stikla konstrukciju nomaiņa pret jauniem logiem, logu aprīkošana ar gaisa pieplūdes vārstiem;
  • Ārdurvju un bēniņu lūkas nomaiņa;
  • Pamatu siltināšana;
  • Grīdas siltināšana, pagraba pārseguma siltināšana
  • Siltuma avotu nomaiņa, esošo apkures cauruļu izolēšana un nomaiņa;
  • Apgaismojuma sistēmas uzlabošana

Projekts tiks īstenots līdz 2023.gada 31. decembrim.

Projekta vadītājs, Guntis Kalniņš