Sakrālais tūrisma maršruts – Pleskavas apgabals – Latgales reģions

Maršruta nosaukums: Ceļojums pa Svētās Māras un Svētās Olgas zemi.
Ilgums: 7 dienas
Maršruta garums: 883 km Latvijas pusē, 835 km Krievijas pusē
Maršruta objektu skaits Latvijā - 48; Krievijā -10
Latgales, un Pleskavas apgabala ainavas neatņemama sastāvdaļa ir tās kultūrvēsturiskais mantojums - dažādu konfesiju dievnami, klosteru kompleksi, svētās vietas, kas gadsimtu gaitā ir bijuši šo teritoriju garīgie centri.

Sakrālie pieminekļi ir būvēti dažādos laiku periodos un atspoguļo dažādus mākslas stilus, gan grezno baroku, gan atturīgo klasicismu, gan tradicionālo bizantiešu senkrievu stilu. To torņi rāmi spoguļojas zilajos ezeros, paceļas dziļos mežos un sevī glabā vēsturiskas liecības un mistiskus nostāstus. Latgale nav iedomājama bez svētā ceļa uz Aglonu, kas katru gadu augusta vidū pulcina ap  simts tūkstošu svētceļnieku. Pleskavas zemes slava ir nākusi caur kņazieni Olgu. Latgale ir Sv. Marijas patvērumā, bet Pleskavu sauc par Svētās Trīsvienības zemi.

Svētu pielūgsmes vietu šajā apgabalā nav maz, gan majestātiski klosteru kompleksi, gan ikonas apveltītas ar dziednieciskām spējām, gan pustiņas, kas satur seno krievu tautas nesalaužamo ticības garu. Baznīcu un citu svētvietu apmeklējumi atstās neazmirstamus iespaidus, jo tās ir unikālas liecības par kultūras un krievu baznīcas vēsturi. Šis maršruts jums būs neaizstājams palīgs ceļojumā uz sakrālo pasauli. Salīdziniet dažādās izjūtas dažādu konfesiju baznīcās, iepazīstiet to pasauli, kurā jūs aicina senie dievnami, klosteri un sajūtiet dievišķā pieskārienu.

Sakrālais tūrisma maršruts

Click to listen highlighted text!