Aizvadīts “Dubuļu Styrnu buks” Rēzeknes novadā

28.05.2024

Sports

25. maija diena, Dubuļos, bija pavisam savādāka. Latvijas augstākajā ciematā  notika taku skrējiens  - Dubuļu Styrnu buks. Vylku, Buku, Začu, Vuoveru un Susuru izaicinājums doties garākās un īsākās taku trasēs.

Jau no paša  agrā rīta saulīte karsēja, meži gavilēja, kalni atvērās un Dubuļu ezers- bija gatavs dot spēku, izturību ikvienam šīs dienas dalībniekam un teikt “Vasals Latgolā”, “Vasals Dubuļūs”.

Ar interesi vēroju un sajutu enerģijas uzlādi dalībnieku starta un finiša posmos. Agate Armane un Toms Komass ir Vylku distances, 76 km čempioni. Dubuļu Liepu alejā, viņi iestādīja skaistus kociņus: liepu un ozolu.

 Pasākumu kuplināja arī kultūras programma. Ar burvīgu mūzikas pavadījumu, jauniešu grupa “3 iz čeholim” , sagaidīja Vilkus finišā. Pie ezera katrs apmeklētājs varēja piedalīties  Evijas un Elizabetes  Vasilevskas  “ Māla meiciešonys” un “T – kraklu balynuošonys” meistardarbnīcās.   Nogaršot pulciņa ”Mazais uzņēmējs”  gardumus. Gaidot apbalvošanas ceremoniju, publiku  ar jautrām dziesmām uzlādēja grupa “Gandreiž 10nikā”.

Milzīgs paldies “Stirnu buks” vadītājam, Rimantam Liepiņam un viņa komandai par skaisto pasākuma organizēšanu. Mīļš paldies, Rēzeknes novada čaklajiem darba rūķiem - ciemata ainavas sakārtošanā. Sirsnīgs paldies, superīgajiem Dubuļu ciemata iedzīvotājiem, par sapratni un vienkāršumu.

Dubuļu Styrnu buks ir izskanējis. Ciematā klusāk. Atgriežamies ikdienā. Optimisma un enerģijas pilni skatāmies nākotnē.

Sagatavoja: Kultūras pasākumu organizatore Kaunatas un Dubuļu tautas namos, Aija Kuzminska

Click to Listen highlighted Text!