Apgrūtināta autoceļu izbraukšana

05.01.2024

Parish news

Ņemot vērā pēdējo dienu snigšanas intensitāti, Rēzeknes apkārtnē braukšana pa autoceļiem ir ārkārtēji apgrūtināta.

Atgādinām, ka pašvaldības autoceļi tiek tīrīti prioritārā kārtībā, ņemot vērā satiksmes intensitāti, sabiedriskā transporta un skolēnu autobusu maršrutus kā arī maršrutus, kurus izmanto piena vedēji.

Tiek tīrīti arī privātie ceļi, kurus Rēzeknes novada pašvaldības Sociālais dienests ir identificējis kā sociālās nozīmes ceļus attiecīgām sociālā dienesta klientu grupām:

  • vientuļie seniori;
  • personas ar funkcionāliem traucējumiem, kam noteikta I un II grupas invaliditāte (mājsaimniecībā dzīvo vieni vai ar personām, kas nav darbspējas vecumā);
  • daudzbērnu ģimenes (kurās ir pirmsskolas vecuma bērni, sākumskolas vecuma bērni), ģimenes , kurās ir bērns ar invaliditāti.

Pašvaldības iestādes noteikti veikts privātu ceļu tīrīšanu gadījumos, ja ir notikusi ārkārtas situācija un nepieciešama Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta palīdzība.  

Ņemot vērā, ka šajos ārkārtas meteoroloģiskajos apstākļos iedzīvotājiem ir jānokļūst līdz svarīgiem infrastruktūras objektiem, piemēram, veikalu, aptieku, baznīcu u.c., apvienību pārvaldēm ir tiesības, izvērtējot katru konkrēto situāciju un pieejamos resursus, noteikt izņēmuma gadījumus cita privāta ceļa tīrīšanai.

Par ārkārtas situāciju jāziņo apvienības pārvaldes kontaktpersonai.

Viļānu apvienības pārvalde:

  • Rūdolfs Kroičs, Viļānu apvienības pārvaldes vadītāja vietnieks saimnieciskajos jautājumos, tālr. 29357314.

Dricānu apvienības pārvalde:

  • Diāna Saksone, Dricānu apvienības pārvaldes vadītāja vietniece plānošanas un īpašumu apsaimniekošanas jautājumos, tālr. 29113368.

Kaunatas apvienības pārvalde:

  • Daivis Rudzgailis, ceļu būvtehniķis, tālr. 22403080.

Maltas apvienības pārvalde:

  • Rihards Litke, ceļu būvtehniķis, tālr. 26620385.

Nautrēnu apvienības pārvalde:

  • Arvīds Dunskis, Nautrēnu apvienības pārvaldes vadītājas vietnieks saimnieciskajos jautājumos, tālr. 28378899.

Autovadītājus aicinām būt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot drošu distanci ar priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem.  Aicinām iedzīvotājus izvērtēt nepieciešamību doties ārpus mājām, jo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteroloģijas centrs ir izsludinājis – Oranžo sala brīdinājumu. 05.01.2024. – 06.01.2024. nakts vidū Latvijas austrumu daļā gaidāms stiprs sals – gaisa temperatūra pazemināsies līdz -20...-24º. Bet naktīs uz svētdienu un pirmdienu vēl plašākā teritorijā valsts austrumos gaidāms stiprs sals. 

Click to Listen highlighted Text!