Gadumijas pasākumi “Lai svētku prieks tiek katrai sirdij!”

12.01.2024

Culture

Gadumijas laiks gan maziem, gan lieliem ir īpašs, katram pa savam, taču ikkatrs šajā laikā vēlas sajust svētku prieku, mīlestību un brīnuma elpu. Vieni steidz izbaudīt plašu kultūras piedāvājumu svētku noskaņās, citiem šī iespēja nav tik pašsaprotama un viegli īstenojama. Tāpēc Rēzeknes novada Maltas apvienības kultūras nami šajā Ziemassvētku sezonā organizēja daudzveidīgu pasākumu piedāvājumu visām paaudzēm ne tikai savās kultūrtelpās, bet nolēma apvienoties un "aizvest kultūru" pie tiem, kas nevar apmeklēt pasākumus, atbraucot uz kultūras namiem. Tā nu Maltas apvienības dziedošie, dejojošie un muzicējošie kolektīvi piepildīja pūra lādi pilnu ar svētku priekšnesumiem un devās iepriecināt vientuļos seniorus Rēzeknes pilsētas un Rēzeknes novada sociālās aprūpes namos Pilcenē un Maltā.

Koncerta programmā sanākušos klausītājus ar dziesmām sveica Maltas pagasta vokālais ansamblis "Liepas" (vadītājs Normunds Štekels), Silmalas pagasta sieviešu vokālais ansamblis "Melodija" (vadītāja Tatjana Sevostjanova), Ozolaines pagasta senioru vokālais ansamblis "Nadežda" (vadītāja Nadežda Osipova) un Tiskādu pamatskolas meitenes (vadītāja Irina Ščerbakova). Par lustīgu noskaņu un dzīvespriecīgiem jaunā gada padomiem rūpējās Ozolaines tautas nama folkloras kopa "Zeiļa" (vadītāja Ināra Blinova). Muzikālu baudījumu klātesošajiem sarūpēja Tiskādu pamatskolas instrumentālais ansamblis „Fantāzija” (vadītāja Irina Ščerbakova) un talantīgā Feimaņu pagasta saksofoniste Gabriella Smane (skolotājs Juris Dervanovs), tērpusies iespaidīgā enģeļa tēlā. Un vietā, kur telpu plašums ļāva programmu papildināt ar dejas mākslu, klātesošajiem tika sarūpēti arī šī žanra priekšnesumi, Lūznavas muižas kadriļu deju grupas "Lūznovys kadriļs" (vadītāja Inga Žirgule) un Tiskādu pamatskolas balles deju dejotāju izpildījumā.

Tā kā Ziemassvētki un Jaunais gads ir dāvanu laiks gan tiešā, gan arī pārnestā nozīmē, tad arī Maltas apvienības pagasti brauca ciemos pie pansionātos mītošajiem ļaudīm ne tikai ar saviem talantiem, bet parūpējās arī par to, lai katrs šajos svētkos saņemtu kādu dāvaniņu. Sirsnīgs paldies par dalību labdarības akcijā, ar mērķi sarūpēt dāvanas sociālo aprūpes centru iemītniekiem, jāsaka Maltas aktīvo sieviešu klubiņam "Maska” un Maltas kultūras nama amatiermākslas kolektīvu dalibniekiem. Maltieši Jaungada dāvanām sagādāja siltas zeķes, cimdus, cepures, ievārījumus, medus burciņas un citas noderīgas lietas, kas priecēja dāvanu saņēmējus! Ozolaines pagastā par dāvanu izveidošanu rūpējās bērnu un jauniešu klubs "OzO", sacepjot un izdekorējot piparkūkas, kas vēlāk, kopā ar konfektēm, pārtapa gardos dāvanu maisiņos. Silmalas pagastā par dāvaniņām rūpējās Kruķu, Silmalas un Štikānu kultūras namu čaklie rūķi, sadarbojoties ar Tiskādu pamatskolas skolotājiem un skolēniem un Silmalas pagasta iedzīvotājiem, uzņēmējiem un pagasta pārvaldes darbiniekiem. Arī Pušas tautas nams sagādāja pulku dāvanu, rūpējoties gan par ikdienā noderīgām lietām, gan arī par kādu saldumu vēdera priekam. Lūznavas muižas Kadriļu deju grupas „Lūznovys kadriļs” meitenes bija cepušas cepumus un kūkas pansionāta iemītniekiem. Arī Feimaņu kultūras namā notika dāvanu "buršanas” darbnīca.

"Ir katram roka jāpieliek, lai lielais darbs uz priekšu iet!” ir teicis Rainis. Tā arī Maltas apvienības amatierkolektīvi, kultūras nami, aktīvie iedzīvotāji un pagastu iestāžu darbinieki kopīgi uzbūra vienu lielu svētku „brīnumu”, ieliekot tajā savus talantus, prasmes, roku un sirds siltumu, laiku, pacietību un cilvēkmīlestību! Labu darbu nekad nevar būt par daudz un labi darbi vienmēr sniedz gandarījuma sajūtu! Un liels prieks, ka Maltas apvienības radošie ļaudis spēj sanākt kopā un apvienoties prieka radīšanā! Jauns gads ir sācies un, līdz ar to, arī jauna pasākumu sezona! Aicinām ikvienu kultūras dzīves baudītāju sekot līdzi apvienības notikumiem un doties baudīt plašo un daudzveidīgo piedāvājumu katrā pagastā! Un nepaies ne ilgs laiks, kad visi apvienības kultūras ļaudis atkal apvienosies un kopīgi dosies sagādāt svētku prieku un darīt labus darbus! Uz tikšanos!

Sagatavoja Santa Ostaša, Kultūras pasākumu organizatoru koordinatore Maltas apvienībā

Click to Listen highlighted Text!