JAKAMEKA – medijpratības projekts Kaunatas vidusskolā

31.10.2023

For young people

Šo mācību gadu Kaunatas vidusskolas jaunieši, kam interesē medijpratība, iesāka ar darbošanos projektā "JAKAMEKA" - Jauno Kaunatiešu Mediju Klubs -  sadarbībā ar biedrību  "Miromida". Līdz ar šo mediju klubu Kaunatas vidusskolā sākas arī Erasmus projekts viena gada garumā par podkāstu veidošanu pret veipošanu un par veselīgu dzīvesveidu – “Skaidrā prātā”. JAKAMEKas ietvaros notika ievada tikšanās online, tad fiziskā tikšanās Rīgā, biedrības "Grem" studijā, kur profesionāļi  rādīja, skaidroja, dalījās ar pieredzi, kā organizēt un vadīt ierakstus. Tā bija iespēja Kaunatas vidusskolas jauniešiem gan izrauties no savas ikdienas, gan iepazīties ar žurnālistiem un saprast, kā iesākt savu ceļu interneta medijos. Jaunieši sarunā ar studijas saimniekiem uzzināja daudz arī par tehniskām detaļām, kas uzlabo ierakstu kvalitāti, un atstāja savus novēlējumus studijas viesu grāmatā.

Tas nebija paredzēts pieteikumā, bet papildus Grem studijā notika arī tikšanās ar jauniešiem no biedrības "Par Dzīvot", kuri arī plāno uzsākt savu youtube kanālu un veidot raidījumus par onkopacientu un viņu radinieki atbalstu jauniešu acīm (tika apspriestas sadarbības iespējas). Studiju vizīte un pirmā nodarbība notika septembrī. Tālāk sekoja četras online nodarbības, balstoties uz rokasgrāmatas materiāliem, atsevišķajos laikos, ar iespēju pievērsties mājasdarbiem, reflektēt utt.  Oktobra beigās Kristīna Kastronovo ieradās no Rīgas Kaunatas vidusskolā, kur kopā ar jauniešiem pavadīja intensīvu pilnas dienas nodarbību kopā klātienē un ieplānoja tālāko rīcību - sadarbību un līdzdalības projekta "Skaidrā Prātā" podkāstu sēriju īstenošanu Erasmus+ programmas ietvaros.

JAKAMEKas mērķis bija sniegt atbalstu reāliem jauniešiem, kam ir reāla vajadzība pēc medijpratības un kritiskās domāšanas pamatkompetencēm, lai viņi veiksmīgi varētu īstenot savu jau apstiprināto Erasmus+ līdzdalības projektu “Skaidrā prātā ”par podkāstu veidošanu.  Grupas kodols ir 6 vidusskolas jaunieši, kas interesējas par veselīgu dzīvesveidu un medijpratību: Matīss Šķesters, Aleksandrs Fjodorovs, Harijs Stirna, Raitis Ričards Miķelis, Viktorija Kuzmina un Džesika Drunka. Jauniešus aktīvi atbalsta Skolēnu pašpārvaldes kontaktpersona skolotāja Dace Zagorska, kā arī skolas direktore Ināra Paramonova.

Projektu "JAKAMEKa" atbalstīja Baltic Centre for Media Exellence un google.org programma "Noturīgā Baltija".

Click to Listen highlighted Text!