Jau 30 gadus notiek Ziemeļlatgales novada bērnu un jauniešu folkloras kopas skates

25.04.2024

Education

Ziemeļlatgales novada bērnu un jauniešu folkloras kopu sarīkojumi jeb skates notiek katru gadu citā vietā, kas ļauj iepazīties ar citām skolām, kultūras namiem, muzejiem, apkārtnes īpašām vietām un jaukiem cilvēkiem, kas palīdz izveidot katru pasākumu īpašu un neaizmirstamu. 2024. gadā tiek svinēta 30 gadu jubileja, kopš pirmo reizi tika uzsākta tradīcija pulcēt vienkopus bērnu un jauniešu folkloras kopas

Pirmais pasākums notika Gaigalavā 1994. gadā un turpinās līdz šim laikam.  Sabrauc un piedalās bērni un jaunieši no dažādiem Latgales novadiem, pilsētām, pagastiem un skolām. Pirmo pasākumu noorganizēja Rasma Igaune, tika nosaukts par Ziemeļlatgales novadu, jo bija jau Dienvidlatgales novads un vēlāk mūsu kļuva skaitliski daudz un izveidojās Kūkovas novads.

Pasākumi ir notikuši Gaigalavā, Viļānos, Feimaņos, Rēzeknē, Makašānos, Sakstagalā, Ciblā, Kaunatā, Nautrēnos, Mākoņkalnā, Rikavā, Liepās, Dricānos, Ludzā, Nirzā, Pušmucovā un Andrupenē.

Jauniešiem ir iespēja ne tikai padalīties savās tautas tradīciju prasmēs, bet viņi var piedalīties meistardarbnīcās, aizraujošās dabas un izziņas aktivitātēs, kā arī kopīgi pavadīt laiku un baudīt burvīgo Latgales apkārtni.

Sarīkojuma mērķis ir lokālās dziedāšanas, stāstīšanas, muzicēšanas un dejošanas tradīciju apgūšana un pārmantošana saistībā ar dotajām tēmām.

Organizatori norāda, ka ļoti laba sadarbība ir izveidojusies ar Rēzeknes novada Izglītības un sporta pārvaldi, ar Ludzas novada pašvaldību, Rēzeknes pilsētas un Krāslavas novada izglītības pārvaldes darbiniekiem. Paldies visiem par atbalstu folkloras kopu darbībā. Paldies folkloras kopu vadītājiem un dalībniekiem, skolu direktoriem un kultūras namu vadītājiem.

Sagatavoja Rasma Igaune, Ziemeļlatgales novada bērnu un jauniešu folkloras kopu koordinatore

Click to Listen highlighted Text!