Jauniešu centrs “HORIZONTS” realizē neformālo apmācību projektu “Dabas draugi”

18.08.2023

For young people

Čornajas pagasta jauniešu centrs “HORIZONTS” realizēja Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības un sporta pārvaldes finansēto neformālo apmācību projektu “Dabas draugi”, kur jaunieši četrās dienās bija saskaņā ar dabu, iepazina zaļo dzīvesveidu dažādos Rēzeknes novada uzņēmumos, apzinājās dabas vērtības, sportoja un atpūtās.

Projekta pirmajā dienā, 3. augustā “Dabas draugi” dalībnieki tikās “Fight Hill”, kur iesākumā izspēlēja jautras iepazīšanās un saliedēšanās spēles. Turpinājumā izlaušanās spēle par dabas aizsardzību, kur bija nepieciešams pielietot visas savas zināšanas un loģisko domāšanu, lai atšifrētu kodus. Klausījāmies interesantā stāstījumā par uzņēmējdarbību mežā un tā saudzīgo ietekmi pret dabu. Paši arī izmēģinājām sportot, atpūsties mežā spēlējot airsoft spēli. Kopumā dienas beigās izvērtējām, cik ļoti mežs ir svarīgs cilvēkiem un svarīgi ir to nepiesārņot. 

7.augustā jaunieši devās ekskursijā uz “Obelisk Farm”, kur iepazina kaņepju audzēšanu. Šeit sajutām zaļo dzīvesveidu it visā. Sākot ar pašu audzēšanu, kas ražo skābekli, dabīgais materiāls ko izmanto auduma, papīra, celtniecības materiālu izgatavošanā, kā arī pārtikas produktu ražošanā. Piedalījāmies pat kaņepju piena gatavošanas meistarklasē un garšīgu kaņepju produktu degustācijā.

Projekta trešajā dienā, 9 augustā Dabas draugi izbaudīja sportu kokos, lielisku atpūtu un pārvarēja savas bailes virvju trasē Garkalnos. Šeit mēs uzzinājām, kā neskarot dabu var izveidot uzņēmējdarbību vienkārši dabas dotos kokos. Dienas noslēgumā radošais darbs - sava maisiņa apgleznošana, kurus arī izmantosim ikdienā iepērkoties, lai saudzētu apkārtējo vidi.

Pēdējā dienā, 15. augustā novērtējām Rāznas ezera skaistumu, tīrību un dabas vērtību atpūtas vietā “Rāznas līcis”. Caur eksperimentu uzzinājām ezeru pārpurvošanās procesu un cilvēka ietekmi uz to. Tika pārbaudītas jauniešu atkritumu šķirošanas zināšanas. Aplūkojām un sajutām Rāznas ezeru tā visā pilnībā aizraujošā braucienā ar kuteri.

Paldies Rēzeknes novada pašvaldībai par atbalstīto un finansēto projektu, kas jauniešiem 4 dienu laikā sniedza gan zināšanas, gan pozitīvas emocijas.

Teksts un foto – Sarmīte Broliša, Čornajas pagasta jaunatnes darbiniece

Click to Listen highlighted Text!