Jēkabpilī pulcēsies kopienu aktīvisti no visas Latgales

14.05.2024

Education

Ceturtdien, 16. maijā Krustpils pilī (Rīgas iela 216B, Jēkabpils) Izglītības iniciatīvu centrs organizē “Darbīgo kopienu simpoziju”, kurā tiksies aktīvie iedzīvotāji no visas Latgales, lai dalītos pieredzē par kopienu aktivizēšanu un saliedēšanu. Iniciatīvas “Darbīgās kopienas” ietvaros reģiona kopienu līderi jau piekto gadu stiprina sadarbības, pilsoniskās līdzdalības prasmes un motivāciju uzlabot savu dzīves vidi. Kopš 2019. gada Latgalē nodibināti desmit kopienu resursu centri, atbalstītas 32 kopienu iniciatīvas un kopumā “Darbīgo kopienu” aktivitātēs iesaistījušies ap 6000 dalībnieku. Simpozijā pirmoreiz klātienē tiksies visu Latgales darbīgo kopienu pārstāvji, lai dalītos pieredzē un labajā praksē, kā arī gūtu idejas turpmākajām aktivitātēm.

Simpozijā piedalīsies ap 70 dalībnieku - iniciatīvas „Darbīgās kopienas” ietvaros izveidoto desmit kopienu resursu centru pārstāvji, kopienu iniciatīvu konkursu uzvarētāji, kuri saņēmuši atbalstu savu ideju īstenošanai, kā arī iesaistīto pašvaldību un British Council pārstāvniecības Latvijā pārstāvji. Kā īpašais viesis simpozijā piedalīsies Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Pols Bramels (Paul Brummell).

Simpozija laikā dalībnieki un viesi uzzinās vairāk par iniciatīvu „Darbīgās kopienas”, tās pirmsākumiem un rezultātiem, iepazīsies ar desmit aktīvākajām Latgales kopienām, kā arī kopā ar pašvaldību pārstāvjiem diskutēs par to, kāda ir kopienu loma reģiona attīstībā. Savukārt simpozija otrajā daļā dalībniekiem būs iespēja tīkloties, piedalīties saliedējošā un iedvesmojošā muzikālā programmā, ko vadīs Nila Īles mūzikas studija, kā arī kopīgi baudīt svētku torti. Visas dienas garumā būs apskatāma foto izstāde „Labākai dzīvei stiprās kopienās!” par īstenotajām kopienu iniciatīvām Latgalē.  

“Latgales reģiona kopienu vajadzības un sasniegumi ir atšķirīgi. Tomēr visus vieno tas, ka, iesaistoties iniciatīvā “Darbīgās kopienas”, ir nostiprinājusies ticība saviem spēkiem, uzticēšanās citiem un prasmes aktivizēt vietējo kopienu. Aktīvisti aizvien retāk gaida, ka kāds cits domās un darīs viņu vietā, jo ir pārliecināti par savu ideju nozīmību, paši spēj saskatīt un piesaistīt dažādus resursus savas dzīves telpas uzlabošanai un iedrošināt iesaistīties arī jauno paaudzi. Simpozijā viņiem būs iespēja satikties, dalīties idejās un pieredzē, lai turpinātu iesākto un iesaistītu kopienu aktivitātēs aiz vien vairāk Latgales iedzīvotāju,” stāsta iniciatīvas “Darbīgās kopienas” vadītāja Kristīne Liepiņa.

Iniciatīvu “Darbīgās kopienas” Latgales reģionā 2019. gadā aizsāka biedrība “Izglītības iniciatīvu centrs” sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā un Latgales pašvaldībām. Iniciatīvas ietvaros organizēti izglītojoši semināri un darbnīcas pedagogiem un kopienu aktīvistiem, nostiprinot sadarbības, pilsoniskās līdzdalības prasmes un motivāciju īstenot kopīgas aktivitātes savas dzīves vides uzlabošanai. Krāslavas, Augšdaugavas, Ludzas, Preiļu un Rēzeknes novados, kā arī Daugavpils pilsētā izveidoti kopumā 10 kopienu resursu centri. Īstenoti arī trīs kopienu iniciatīvu konkursi, kuros finansiālu atbalstu savu ideju īstenošanai saņēmušas 32 idejas. Piecu gadu laikā dažādās Darbīgo kopienu iniciatīvas aktivitātēs iesaistījušies ap 6000 dalībnieku, kuri pārstāv dažādas kopienas un vairāk nekā 300 iestādes un organizācijas. Vairāk par iniciatīvu iespējams uzzināt šeit: https://iic.lv/projekti/darbigas-kopienas/ 

Other information:
Christine Liepiņa
Projekta “Darbīgās kopienas” vadītāja
Tālr.: +371 29 164 099
E-mail: iic.kristine@gmail.com

Click to Listen highlighted Text!