Latviešu un ukraiņu bērnu un jauniešu diennakts nometne “Tradīciju virpulī” Kaunatā

07.11.2023

For young people

No 23. oktobra līdz 29. oktobrim Kaunatas vidusskolas jaunajā lielās sporta zāles korpusā notika diennakts nometne ukraiņu un latviešu bērniem, kuru rīkoja biedrība „Rāzna Plus”. Nometnē piedalījās 10 ukraiņu un 10 latviešu bērni un jaunieši vecumā no 9 līdz 13 gadiem.

Nometnes laikā bērni un jaunieši iepazinās ar latviešu tradīcijām, kultūru, izdejoja latviešu tautas deju soļus, iepazinās ar latviešu tautasdziesmām, tradicionālajām spēlēm un rotaļām, mūzikas instrumentiem. Nometnes dalībnieki devās ekskursijā uz skaisto zelta rudens pērli Siguldu, kur iepazina mūsu skaisto dabu, apmeklēja muzeju, uzkāpa pils tornī, no kura pavērās skaits un gleznains skats uz Gaujas ieleju. Turaidas muzejrezervātā bērni un jaunieši apmeklēja izglītojošo programmu “Ciemos pie Turaidas fogta”, kur nometnes dalībniekiem tika dota iespēja pārģērbties dažādos viduslaiku pils iemītnieku tērpos. Ciemos ieradās pats fogts un tad noritēja īpaša ceremonija ar dāvanu pasniegšanu. Interaktīvās nodarbības laikā dalībnieki mācījās seno rakstību ar atbilstošiem rakstāmpiederumiem.

Vienā no nometnes dienām notika ekskursija uz Rēzekni, kur apmeklējām izstāžu namu “Brīvvalsts dārgumu nams”, Latgales vēstniecību “Gors” un ielūkojamies “aizskatuvē”, piedalījāmies nodarbībā “Senas rotaļas un spēles” Latgales kultūrvēstures muzejā, devāmies ekskursijā “Pilsēta Latgales sirdī”.

Atpūtas brīžos, pozitīvu emociju veicināšanai, enerģijas avota un jaunu iespaidu iegūšanai, nometnes dalībniekiem bija iespēja darboties māla darbnīcā, apmeklēt slidotavu, piedalīties galda spēļu vakaros un turnīros, izmēģināt savus spēkus loka šaušanas spēlē, bija iespēja iegūt skaistus hennas zīmējumus latvju zīmju izskatā, apmeklēt aktīvās atpūtas parku Tarzāns, kur veikt rodeļu nobraucienus un no pacēlāja vēlreiz izbaudīt zelta rudeni Siguldā. Nometnes laikā notika sietspiedes darbnīca, kuras laikā katrs dalībnieks izveidoja sev t-kreklu, notika Latgales kulinārās pērles – asušku pagatavošana, bija iespēja kopā ar draugiem noskatīties kino, izdejoties vakara diskotēkā ar deju grupu “Soul Call” no Rēzeknes, cienāties ar svētku kliņģeri, uzdejot ar lielo balto lāci un saņemt piemiņas dāvaniņas.

Lai veicinātu mijiedarbību, uzlabotu komunikāciju, uzticēšanos un savstarpējo sadarbību, pirmajā nometnes dienā notika ledus laušanas aktivitātes, savstarpēja iepazīšanās, komandu saliedēšanas un veidošanas pasākumi, ko vadīja jaunatnes lietu speciāliste Kristīne Rimša.  

Nometnes gaitā notika latviešu valodas apguves interaktīvas praktiskas nodarbības, spēles, prasmju pilnveide un izglītojošās nodarbības, ko vadīja filologs, Latgales Reģionālās televīzijas žurnāliste Ausma Sprukte-Kozule.

Nometnes mērķis tika sasniegts, jo caur kopīgu darbošanos, prasmju pilnveidošanu, mācoties latviešu valodu, komunikāciju, ukraiņu bērni un jaunieši turpina integrēties Latvijas kultūrvidē, iepazīstot Latvijas kultūru, dabu, tradīcijas, vērtības un radošas darbības iespējas.

Pārrunājot ar bērniem un jauniešiem par nometnes norisi, secinājām, ka nometne bērniem ļoti patika. Liels paldies visiem, kas piedalījās veiksmīgā nometnes norisē!

Nometne “Tradīciju virpulī” tika finansēta programmā “Valsts finansētās nometnes projektā “Atbalsts Ukrainas un Latvijas bērnu un jauniešu nometnēm””.

Sagatavoja Tamāra Kablanova, nometņu vadītāja

Click to Listen highlighted Text!