Lūznavas muižas kompleksā top kalēja smēdes ekspozīcija

16.11.2023

CRAFT 2.0

Lūznavas muižas kompleksā top kalēja smēdes ekspozīcija, kas reizē būs arī funkcionējoša smēde. Šāda iespēja radās projekta “Latgales tradicionālās amatniecības stiprināšana”–“CRAFTS 2.0” ietvaros. Tajā pašā programmā iepriekš jau tika realizēts projekts ar nosaukumu “Amatniecība bez robežām” – “CRAFTS”, kura ietvaros notika smēdes ēkas atjaunošanas 1. kārta un 19.gs. smēdes instrumentu iegāde. Pēc minētā projekta noslēguma radās iespēja papildināt ēku ar vēsturiski iederīgu saturu – autentiskiem un atjaunotiem 20.gs. un 21.gs. kalēja smēdes instrumentiem, kā arī piešķirt telpai ekspozīcijas izglītojošu elementu – 10 plāksnes ar interesantiem faktiem par kalēja darbu laikmeta griežos. Tāpat smēdē tika ierīkota speciāla ventilācijas sistēma un sagādāti darba aizsardzības līdzekļi.

Ekspozīcija nākotnē būs vēl viens piesaistošs elements Rēzeknes novada tūrisma kartē. Ir plānots sadarboties ar novada kalējiem un veidot ciešākas saites ar jaundibinātās Latgales Mūzikas un mākslas vidusskolas Metāla izstrādājumu un dizaina nodaļas studentiem. Paredzēts, ka smēdē varēs notikt meistarklases, tāpat to varēs apskatīt un iepazīt, piemēram, kāzu svinību ietvaros. 

Smēdes atklāšana ir plānota 8. decembrī, plkst. 13.00. Smēdes adrese: Pils iela 1B, Lūznava, Lūznavas pag., Rēzeknes novads.

Sīkāk par projekta realizāciju var klausīties raidījumā “Aktuāls komentārs” HERE

Sagatavoja Inga Zeltiņa-Ušpele
Projektu vadītāja, 25536251

"Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Rēzeknes novada pašvaldība un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli. "

Click to Listen highlighted Text!