Nometne Kaunatas skolēniem “Zaļajā salā”

21.05.2024

For young people

Saulainā 14. maija rītā Kaunatas vidusskolas skolēni, kuriem mācību gadā bija augsti mācību rezultāti, kuri aktīvi piedalījās skolas dzīvē un skolas vārda popularizēšanā, saņēma dāvanu no Kaunatas pagasta uzņēmējiem un patriotiem Ritas un Viktora Tērauda – 2 dienu nometni viņu viesu namā “Zaļā sala”, ko viņi nodrošina jau otro gadu.  Nometnē skolēni varēja parādīt savas iemaņas “Izdzīvošanas skolā”, kā arī papildināt savas zināšanas, prasmes un priekšrocības dabas izzināšanā un spēju parūpēties par sevi un saviem tuvākajiem. Milzīgs paldies Valērijam Stavskim par pozitīvām emocijām, jaukām sarunām un jautriem piedzīvojumiem. Aizraujoši bija gan skolēniem, gan skolotājiem!

Tāpat Kaunatas vidusskola izsaka paldies Evijai Vasilevskai par iespēju skolēniem darboties ar mālu. Skolēni uzzināja, ka darboties ar mālu, tā ir ne tikai iespēja izveidot noderīgu priekšmetu, interjera rotājumu, bet arī tā ir sava veida dvēseles terapija. Skolēniem bija iespēja izbaudīt brīvo laiku, spēlējot tenisu, bumbu, šūpoties šūpolēs, izbaudīt pastaigu, vērojot skaisto un mierīgo dabu, klausīties lakstīgalu dziesmas un upes tecējumu. Naktī bija arī iespēja pavērot un skaitīt zvaigznes.

15. maijā skolēni piedalījās “Mazo pavāru skolā”. Paldies organizatorei Inesei Priekulei, kas ļāva skolēniem pašiem pagatavot picas un nogaršot tās. Sanāca tik tiešām gardi! Kā arī paldies Anitai Tēraudai par “Kronīšu darināšanas darbnīcu”, kas mūsu skolēniem attīstīja pacietību. Un visbeidzot sirsnīgs un lielum liels paldies Zaļās salas saimniekiem – čaklajai Ritai un strādīgajam Viktoram, un viņu ģimenei par laipno uzņemšanu, neizsakāmi gardām pusdienām un vakariņām, par silto gaisotni, par rūpēm, ko sniedzāt mūsu skolēniem, par individuālo pieeju ikkatram. Darbs, ko Jūs darāt, ir nenovērtējams, jo Jūs tajā ieguldāt pašu svarīgāko – mīlestību, kas staro no Jums! Lai Jūsu enerģija nekad neizzūd!
Vieta, kur noteikti atgriezīsimies!
Raksts, foto – skolotāja Aleksandra Čuhnova

Click to Listen highlighted Text!