Noslēdzies Eiropas Solidaritātes korpusa projekts “Kopīgs piedzīvojums”

14.03.2024

Projects

Rēzeknes novada Strūžānu un Dricānu pagastā atrodas sociālās aprūpes centra struktūrvienības “Strūžāni” un “Pilcene” un mēs apzināmies, ka viena no neaizsargātajām sabiediedrības grupām ir pensionāri, personas ar invaliditāti un iedzīvotāji, kuri nevar parūpēties par sevi. Abi centri atrodas lauku teritorijās, kur sabiedriskā un kultūras dzīve ir ierobežota aprūpes centru iedzīvotājiem kustību traucējumu vai citu apstākļu dēļ.  Īstenojot šo projektu, vēlējāmies dažādot Rēzeknes novada Strūžānu un Dricānu pagastā esošo sociālo aprūpes centru iedzīvotāju ikdienu, sniedzot viņiem jaunas emocijas un piedzīvojumus.

Projekta mērķis bija veicināt dažādu paaudžu saikņu stiprināšanu kopīgās aktivitātēs Rēzeknes novada sociālās aprūpes centros Strūžānu un Dricānu pagastā.  Vairāku mēnešu garumā jaunieši viesojās sociālās aprūpes centros, organizējot aktivitātes, koncertus un radošās darbnīcas. Kopīgi gatavojām crepe pankūkas, smūtijus un veidojām lielos burbuļus, ar koncertprogrammu priecēja Brāļi Puncuļi un grupa "Disnejlenda", kopīgi devāmies ekskursijā uz mini zoo “Rozīte” un Ludzas Amatniecības centru, veidojām ekoloģiskās sojas vaska sveces un rotājām jauniešu saceptās piparkūkas, gatavojām suši un, kā noslēdzošo projekta aktivitāti, organizējām fotosesiju sociālajā aprūpes centra struktūrvienībā “Pilcene”. Septiņu mēnešu laikā jauniešiem ar sociālās aprūpes centru iedzīvotājiem izveidojās draudzība, sadarbībā tika izveidots SMU “sildi.silti” un kopīgi vairojām emocijas un guvām pieredzi.

Pasākumi tika īstenoti Eiropas Solidaritātes korpusa projekta “Kopīgs piedzīvojums” Nr. 2022-3-LV02-ESC30-SOL-000094586 ietvaros.

Informāciju sagatavoja projekta darba grupa

Click to Listen highlighted Text!