Ozolaine parish held “Olympic Games” for young people

02.09.2014

For young people

24. augustā “OzO” jeb Ozolaines pagasta jaunieši organizēja jauniešu sporta sacensības “OzOlimpiskās spēles 2014”. Spēlēs piedalījās komandas no astoņiem Rēzeknes novada pagastiem – Ilzeskalna, Dricāniem, Audriņiem, Verēmiem, Čornajas, Feimaņiem, Ozolmuižas un Ozolaines. Katrā komandā bija seši dalībnieki, visi kopā un individuāli viņi sacentās dažādās sporta aktivitātēs.
Tā kā šīs nebija vienkārši Olimpiskās spēles, bet gan OzOlimpiskās spēles, tad sporta aktivitātes bija mazliet neierastākas kā parasti. “Zābakbolā” jauniešiem bija jārāda māka trāpīt riepā ar dažāda veida apaviem, “Šaušanā” vajadzēja sašaut mērķi pēc iespējas precīzāk, “Olimpisko kovboju” stafetē bija pārī ātri “jājāj”, jeb jāskrien, turot “zirgu”, un jāšauj mērķī, tāllēkšana šoreiz bija jāveic, turot uz galvas konusu, kas krietni sarežģīja uzdevumu. Jautrākā izrādījās “Olimpiskās mačalkas” stafete, kur vajadzēja ātri pārnest ūdeni no viena spaiņa uz otru, izmantojot švammi, bet nogurdinošākā - “Ļaunās aukles” stafete, kad komandai vajadzēja pēc iespējas vairāk reizes nolēkt ar lecamauklu visiem kopā minūtes laikā. Kā gan iedomājamas olimpiskās spēles bez “Šķēpa mešanas”, kur jauniešiem bija jāpacenšas aizmest pēc iespējas tālāk slēpošanas nūju! Kad visas komandas bija pabeigušas šos uzdevumus un iestiprinājušās ar tēju, kafiju un kādu našķi, sekoja “Fucītis” un “Volītis”. Fucītis tika spēlēts uz hokeja vārtiem un ar mazāku spēlētāju skaitu uz laukuma, bet Volītis – pa pāriem, uzvelkot rokās zeķes un ķerot bumbu ar lakatu palīdzību. Bija jūtams sacensību gars, jo komandas turpināja aktīvi spēlēt, kaut arī sākotnēji jaukais laiks kļuva arvien nejaukāks, pamazām sāka līt un beigās jau spēlējām pamatīgā lietū. Lietus tomēr jauniešus nenobiedēja, un visas komandas pabeidza spēles.
Apbalvošanā tika sveiktas labākās komandas un individuālie sportisti. Šoreiz OzOlimpiskajās spēlēs zelta kausu un medaļas ieguva FEIMAŅU komanda, kurai it visās sporta aktivitātēs izdevās izcīnīt tikai pirmās un otrās vietas. Sudrabu ieguva Ozolmuižas jauniešu komanda ar nosaukumu “MUIŽA”, bronzu – Ilzeskalna komanda ar nosaukumu “PLOSTNĪKI”. Komandas tika apbalvotas ar veselīgiem un bumbai līdzīgiem gardumiem – arbūziem. Pārējās komandas arī cīnījās godam un saņēma atzinības rakstus un šokolādes konfektes. Par Sportiskāko meiteni OzOlimpiskajās spēlēs tika atzīta Agnese Andžāne no Vērēmu komandas, no puišiem labākais izrādījās spēļu uzvarētāju, Feimaņu komandas, dalībnieks Sergejs Gorins. Pēc apbalvošanas visi kopā ēdām zupu un kopā svinējām uzvaras OzOlimpisko spēļu “afterpārtijā”, kur Dj Yakovs bija parūpējies par mūziku un jaunieši paši organizēja spēles un dejoja līdz pat pusnaktij.
Vēlreiz sveicam uzvarētājus un sakām milzīgu paldies visiem spēļu dalībniekiem, kas atbrauca no tuvākām un tālākām vietām, kā arī visiem jauniešiem, kas palīdzēja noorganizēt spēles un bija sacensību tiesneši. Ceram, ka OzOlimpiskās spēles kļūs par tradīciju un ka atkal tiksimies un sportiski pavadīsim dienu kopā “OzOlimpiskajās spēlēs 2015”!
OzOlimpiskās spēles notika pateicoties Rēzeknes novada finansiālajam atbalstam jauniešu projektiem.Paldies mūsu sponsoram ”AUSMEŅA KEBABS” par dāvanu kartēm sportiskākajiem jauniešiem!
Leila Rasima
Youth Affairs specialist IN Ozolaines civil parish
IMG_6483IMG_6522IMG_6547IMG_6573IMG_6576IMG_6653

Click to Listen highlighted Text!