Rēzeknes novadā aizvadīts “Sporta Laureāts 2023”

24.01.2024

Sports

19. janvārī jau otro gadu norisinājās pasākums – “Rēzeknes novada Sporta Laureāts 2023”, kura laikā tika godināti Rēzeknes novada labākie sportisti 9 nominācijās. Šogad par pasākuma norises vietu tika izvēlēts Stružānu pagasta kultūras nams.

Pasākuma mērķis ir apzināt personas par sasniegtajiem panākumiem sportā vai tautas sporta attīstībā, godinot izcilos sportistus, trenerus, sporta pasākumu organizatorus, kā arī cilvēkus, kuri ar savu piemēru veicinājuši fiziski aktīva dzīvesveida popularizēšanu Rēzeknes novadā 2023.gadā. Tāpat arī informēt sabiedrību par nozīmīgākajiem sportiskajiem sasniegumiem 2023.gadā un veicināt Rēzeknes novada iedzīvotāju iesaistīšanos sportiskajās aktivitātēs.

Izvirzītās nominācijas tika noskaidrotas, izvērtējot vairāk kā 70 saņemtos pieteikumus, kurus varēja iesniegt ikviens novada iedzīvotājs. Savukārt iesniegtos pieteikumus rūpīgi izvērtēja Sporta Konsultatīvās padomes locekļi.

Balvas tika pasniegtas nominācijās:

Annual Athletes - Maria Ruijan

2023. gadā Marija izcīnīja Latvijas reitinga sacensībās kopvērtējumā 1. vietu, Baltijas reitingā 2.vietu. Ziemeļvalstu (Latvija, Igaunija, Lietuva, Somija, Zviedrija, Norvēģija, Dānija) reitingā viņa ieņēma 10.vietu. Tikmēr pasaules reitingā 136 no 660 dalībniecēm. Izcīnīta vieta dalībai Latvijas izlases sastāvā – Pasaules kauss 2023, kas notika  Dānijā.

Gada sportists – Māris Rubulis

Māris ir ieguvis3. vietu Eiropas čempionātā svaru bumbas klasiskajā raušānā, 2. vietu Pasaules čempionātā, kas norisinājās Rēzeknē, kur sasniedzis jaunu Latvijas un Baltijas rekordu klasiskajā raušanā (208 reizes ar 32 kg). Izcīnījis Latvijas čempiona titulu klasiskajā raušanā ar jaunu Latvijas rekordu paceļot 24 kg svaru bumbu 250 reizes.

Jaunatnes sporta cerība – Ritvars Berns

Ritvars nāk no Nautrēnu apvienības. Jaunietis ir Latvijas nacionālās U17 jauniešu izlases kandidāts.  Jāattzīmē, ka vairākas reizes tika atzīts par Labāko Rēzeknes novada jauniešu spēlētāju. Pagājušajā gadā izcīnīja 7.vietu Latvijā vecuma grupā U-16. Ritvars ir gan perspektīvs sportists, gan Rēzeknes novada volejbola tradīciju turpinātājs.

Gada treneris – Arnis Žogots

Arnis trennē volejbolistus un ir trennerisar augstu atbildības sajūtu. Bērnos un jauniešos saskata katra personību un izaugsmi. Prot atrast pareizo pieeju un vārdus, lai iedvesmotu un saliedētu komandu. Balstoties uz savu pieredzi spēj audzēkņos ieaudzināt sportisko mērķtiecību. Nebaidās uzņemties jaunus izaicinājumus.

Gada sporta veterāns – Anita Gudrika

Anita ir Maltas apvienības iedzīvotāja. Aktīvi piedalās vairākās veterānu volejbola komandu sacensībās un 2024. gada janvārī Nautrēnu skolas komandas sastāvā izcīnīja 1. vietu Baltijas skolotāju volejbola turnīrā. Anita aktīvi piedalās sportiskajos izaicinājumos pārstāvot Rēzeknes novadu.

Tautas sporta entuziasts – Svetlana Mikanova

Svetlana ir  Maltas apvienības iedzīvotāja. Svetlanai sports ir viņas dzīvesveids, domāšana un attieksme pret dzīvi, kas ir nemitīga kustība, gan fiziska, gan mentāla, cīņasspars un mērķtiecība. Svetlana ar savu rīcību ikvienam ir piemērs, ka sportot var ikviens neatkarīgi no vecuma un veselības stāvokļa, dzīve ir kustība. Svetlana ar savu entuziasmu parāda, ka veselīgs dzīvesveids sevī ietver ne tikai sportu, bet arī veselīgu attieksmi pret dzīvi un veselīgu domāšanu

Sportiskākā ģimene – Malinovsku ģimene

Maļinovsku ģimene  tika izvirzīta no Viļānu apvienības pārvaldes. Ilmāra un Lolitas Malinovsku ģimenē ir četri bērni.  Mareks jau studē Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā, Edgars, Linda un Liene mācās Viļānu vidusskolā. Ģimene ir aktīva sporta pasākumu apmeklētāja un dalībniece Rēzeknes novadā. Ģimene ir izrādījusi pašiniciatīvu un ir iesaistījusies Viļānu apvienības jauniešu MIX pludmales volejbola turnīra organizēšanā un vadīšanā. Gadu gaitā Mareks un Edgars ir radījuši interesi par volejbolu un pludmales volejbolu vienaudžu, kā arī citu jauniešu vidū. Brāļi šogad arī spēlē basketbolu Viļānu komandas sastāvā Olybet 4 līgā, kā arī viņiem labi padodas florbols un futbols. Jaunākās meitas Linda un Liene trenējas vieglatlētikā, kā arī uzrādīja augstvērtīgus rezultātus100 lauciņu dambretē Latvijas čempionātā. Lolita ir sporta un veselības skolotāja Rēzeknes valsts 1. ģimnāzijā, Viļānos jau vairāku gadu garumā vada veselības vingrošanas nodarbības senioriem, brīvajā laikā spēlē un trenējas Mammanet Viļānu komandā ”Prozit”.

Godīgās spēles “Fair Play” vēstnesis komandā – Oļegs Žukovs

Treniņu procesā Oļegs radoši apvieno un pielieto visas iegūtās zināšanas, prasmes un iemaņas. Treneris ar augstu atbildības sajūtu, kurš augstus prasības standartus ieaudzina arī savos audzēkņos.

Balvu nominācijā “Mūža ieguldījums sportā” šogad saņēma Kazimirs Sperga. Pusi sava darba mūža viņš ir nostrādājis Dricānu vidusskolā par sporta skolotāju. Pirms aiziešanas pensijā bijis vecākais sporta skolotājs valstī, tā kā nodarbības tolaik vadījis 76 gadu vecumā. Tikko viņam apritēja 101 gads.

Rēzeknes novada Sporta skolas direktors Aldis Ciukmacis savā uzrunā uzsvēra, ka visi izvirzītie nominanti jau ir uzvarētāji - viņu neatlaidība un sasniegtie rezultāti ir pamanīti un sporta sabiedrībā novērtēti. Ļoti svarīgi novadā ir attīstīt arī Tautas sporta kustību, tādēļ iekļautās nominācijas “Sportiskākā ģimene” un “Tautas sporta entuziasts” arī turpmāk tiks pasniegtas cilvēkiem, kuri iedvesmo citus būt aktīviem. Šis svinīgais pasākums ir kā skaists sportiskā gada noslēgums, kur ir iespēja godināt labākos un motivēt sabiedrību vairāk iesaistīties fiziskajās aktivitātēs.

Pasākuma laikā nominantus un viesus priecēja Strūžānu jaunais talants – Arnita Mazure un Jauniešu deju kolektīvs “Jumalēni” no Dricāniem. Savukārt vakara otrajā daļā par labu noskaņojumu un muzikālo pavadījumu dejām rūpējās brāļi Puncuļi.

Sagatavoja Aivars Kaupužs, Rēzeknes novada Sporta skolas sporta projektu vadītājs

Foto Ilze Sondore

Click to Listen highlighted Text!