Rikavas jaunie literāti sagaida pavasari ar dzeju!

19.03.2024

For young people

Mirkli pirms Starptautiskās dzejas dienas, ko atzīmē 21. martā, Rikavas jauno literātu kopa “Dzejas garša” ar skolotāju Ivetu Dimzuli piedalījās literārajā pasākumā Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā 16. martā . Šoreiz pasākums veltīts starptautiskajai kampaņai “Uzdāvini dzejoli!” 

Ar mērķi veicināt dzejas lasīšanu un dalīšanos tajā ar citiem, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija Pasaules dzejas dienā – 21. martā – aicina ikvienu piedalīties starptautiskā kampaņā “Uzdāvini dzejoli”. “Dzejas dāvināšana ir cilvēcības apliecinājums: tā var stiprināt draudzīgu līdzāspastāvēšanu, sniegt garīgu atbalstu, mierinājumu un palīdzēt uzturēt cerību,“ raksturojot kampaņas aicinājumu, paudusi UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Izglītības sektora vadītāja Ilze Dalbiņa-Sarma. Piedaloties kampaņā, ikviens ir aicināts to dokumentēt, iedvesmojot dalībai kampaņā arī citus: uzņemt fotogrāfijas vai video un ievietot tos sociālajos tīklos.

Ideja ir par to, ka dzejoli var sameklēt daudzajos dzejas  izdevumos un pārrakstīt ar roku, bet vēl labāk – uzrakstīt savu dzejoli. Tieši ar savām radītajām vārsmām pasākumā 16. martā Rēzeknes CB dalījās Rikavas jaunie literāti. Kāds lasīja rindas par to, cik pasaules pastāvēšanai svarīgs ūdens, kāds dalījās pārdomās par zvaigžņu bezgalīgajiem rakstiem. Par dzeju, par mīlestību, par izaugsmi skanēja lirika. Bezgala sirsnīgs mirklis – apziņa par dažādajām dzejas formām, kas rod vietu jauniešu darbos.

Un kā tad bez nākotnes iecerēm! Arī šoreiz tādas izskanēja. Slavenais Latgales keramiķis Leonards Vincevičs uzaicināja Rikavas jaunos literātus iestādīt savu koku Pasaules kultūras darbinieku parkā Rēzeknē. Lai izdodas! Un, protams, lai izdodas arī turpmāk augt garīgi, lai izdodas arī citas literāri – mākslinieciskās ieceres!

Foto no Rikavas jauno literātu kopas “Dzejas garša” privātā arhīva.

Click to Listen highlighted Text!