Rogovkas jauniešu centrs īsteno neformālo apmācību projektu “NAgudrs”

23.08.2023

Parish news

No 25. jūlija līdz 28. jūlijam Nautrēnu pagastā, Rogovkas jauniešu centrā norisinājās neformālās apmācības ‘’NAgudrs”. Šo četru apmācību dienu laikā notika dažādās aktivitātēs, kas bija saistītas ar sevis pilnveidošanu un pašizaugsmi. Apmācībās jaunieši klausījās iedvesmojošus lektoru stāstus, devās ekskursijās, veica dažādus sevis pilnveidošanas un komandu saliedēšanas uzdevumus.

Pirmajā apmācību dienā ierodoties jauniešu centrā, jauniešus sagaidīja jaukā apmācību vadītāja Dina. Apmācības sākās ar aizraujošu saliedēšanās aktivitāti un turpinājās ar veselīgo našķu meistarklasi, kuru vadīja Inese Dreļa. Gala rezultātā tika pagatavoti 3 veselīgo našķu veidi. Tie bija tiešām gardi, un šīs receptes jaunieši noteikti izmantos arī turpmāk.

Vēlāk jauniešus sagaidīja SPA meistarklase ar Saivu Zīmeli. Šajā nodarbībā iepazinās ar sejas kopšanas pamatprincipiem, uzzināja par problemātiskas ādas kopšanu un veica sejas masāžas. Pēc gardām vakariņām sekoja nodarbība ar radošo Liānu Merņaku- Ņikitinu. Sadaloties komandās tika veidoti trīs karogi, kur katram bija sava nozīme: motivējošais, nākotnes vīziju reprezentējošais un jauniešu centra raksturojošais.

Pirmo neformālo apmācību dienu noslēdza ar teātra nodarbība kopā ar Intu Nagli, kurā jaunieši iepazinās ar improvizācijas teātra mākslu.

Otrajā apmācību dienā bija lieliska iespēja piedalīties saliedēšanās aktivitātēs kopā ar ‘’Lūzumpunkts’’ komandu. Visas dienas garumā jaunieši veica dažādus aizraujošus uzdevumus, kas rosināja kopīgas pozitīvas emocijas, jaunu pieredzi un piedzīvojumus. Komandu spēļu laikā tika radīts pozitīvs iekšējais klimats, pilnveidota savstarpējā komunikācija, paaugstināts savstarpējais uzticības līmenis, kas veicināja efektīva mērķa sasniegšanu. Pēc aizraujošu komandu uzdevumu veikšanas, devās uz Audriņiem, tur izbaudīja airsoft  spēli, gūstot neatkārtojamas sajūtas, adrenalīna devu, kā arī uzlaboja savas stratēģiskās prasmes.

Trešajā apmācību dienā jaunieši devās izbraucienā uz ZS “Liepkalns” Griķu rezidenci, kur bija iespēja aplūkot saimniecību, uzzināt par tās produkciju un attīstību, baudīt saimnieces gatavotās izcilās asuškas, kā arī pašiem pagatavot gardas vafeles no griķu miltiem.

Pirms spraigas hokeja spēles jaunieši garšīgi paēda pašu gatavotās tortiljas. Ekskursiju turpināja Makašānu Inline hokeja laukumā, kur gan skrituļoja, gan spēlēja hokeju. Atgriežoties jauniešu centrā, atlikušo dienas daļu pavadīja spēlējot futbolu un izklaidējošas stafetes ar bamperbumbām. Pēc kārtīgas izklaides vakaru pavadīja pie ugunskura, cepot desiņas un spēlējot interesantas spēles.

Pēdējā neformālo apmācību dienu jaunieši iesāka ar mierīgu teātra nodarbību, kam tālāk sekoja Tibetas skanošo trauku meditācija, kur ieslīga relaksējošās sajūtās un guva iekšēju mieru. Dienas noslēgumā jaunieši kopīgi pārrunāja apmācību laikā gūto pieredzi, savas iekšējās sajūtas un emocijas.

Visas neformālo apmācību dienas jauniešiem šķita ļoti aizraujošas, interesantas un piedzīvojumiem pilnas.

Rakstu sagatavoja: jaunietes Rūta un Agija Vonoga

Click to Listen highlighted Text!