Rudens nometne “VESELĪGI dzīvosim!”

Skolēnu rudens brīvdienās – no 22. līdz 28. oktobrim – Rēzeknes novada pašvaldības bērni ar īpašām vajadzībām, bērnu vecāki un pavadoņi piedalījās ESF projekta “Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” Nr. 9.2.4.2/16/I/027 rīkotajā veselības veicināšanas nometnē “VESELĪGI dzīvosim!”, kuru organizēja biedrība “Eņģeļi ar mums”.

Rudenīgajā svētdienas dienā divdesmit nometnes dalībnieki ieradās Maltas vidusskolā, lai piedalītos diennakts nometnē “VESELĪGI dzīvosim!”.  Ar interesi bērni raudzījās skolas plašajās, gaišajās telpās, kurās septiņu dienu garumā notika dažādas aktivitātes. Dažam nometnes dalībniekam tā bija pirmā viņa nometne.  Katra diena bija pārsteigumu pilna. Nometne sākās ar māksliniecisku vērienu, veidojot mammas un savu pašportrertu “Es un mamma nometnē”. Kā pārsteigums bērniem bija balllīšu kūciņu uz kociņa jeb cake Pops saldumu gatavošana.  Sociālo prasmju nodarbībā bērni uzzināja par zobiņa draugiem un nedraugiem, iepazinās ar zobu tīrīšanas kalendāru.  Aizraujoši kopā mammas ar bērniem gatavoja smaržīgos vannas komplektus – bumbiņas skrubīšus. Veidošanas process noritēja ar lielu aizrautību un pozitīvām emocijām. Aktivitātē “Emociju prieks” bērni uzzināja par emocijām, kā arī ar emociju palīdzību mācījās izzināt paši sevi un saprast savus draugus. Izzinošajā nodarbībā vecākiem “Kā panākt, lai bērns ievēro noteikumus?” vecākiem bija iespēja kopā komunicēt, izrunāt, dalīties savā pieredzē bērnu audzināšanā, ieklausīties speciālista vērtīgajos padomos un ieteikumos. Interaktīvajā nodarbībā “Dienas ritms tavai veselībai” katrs nometnes dalībnieks izveidoja ļoti interesantu, daudzfunkcionālu dienas režīma kalendāru. Veica abu smadzeņu pusložu treniņu, berot un lasot pupiņas. Lai attīstu kustību koordināciju un sajūtas, bērni un vecāki izmēģināja “Barboleta” līdzsvara platformu. Primārās veselības profilakses interaktīvajā nodarbībā iepazinās ar veselības profilakses un higiēnas noteikumiem, kopā ar misteru Ziepiņu veica dažādus interaktīvus uzdevumus. Nodarbības noslēgumā Ziepiņš aicināja bērnus nodziedāt dziesmiņu par roku mazgāšanas paradumiem.  Bērni kopā ar sporta treneri izkustējās, veica līdzsvara vingrinājumus, izmēģināja savas spējas skriešanā, lēkšanā, komandu spēlēs un ātruma atjautības uzdevumu veikšanā. Noslēguma pasākumā pie bērniem ieradās Karību salas Labais pirāts, ar kuru kopā bērni izkustējās, uzzināja daudz interesantu lietu par vitamīniem, spēles veidā mērīja vitamīnu daudzumu organismā, minēja mīklas.

Un tā, nemanot kā vēja spārniem, paskrēja nedēļa – zīmējot, līmējot, griežot, verot, berot, spēlējot galda spēles, ejot rotaļās, dejās, mācoties un klausoties, piedaloties āra un sportiskajās aktivitātēs, kā arī izmēģinot pirmo sniega prieku!

Par brīnišķīgi pavadīto laiku īpašs paldies par sapratni, atsaucību, iejūtību un sirsnību Maltas vidusskolas kolektīvam un virtuves darbiniekiem! Paldies nometnes “VESELĪGI dzīvosim!” radošajai komandai: N. Melnei, A. Gailišai, I. Bruskovskai, K. Muhambergai-Jermakovai, E. Razgaļai, R. Klovanei, O. Treikulei, M. Bikovai! Paldies par atsaucību un līdzdarbošanos visiem nometnes dalībniekiem!

Sagatavoja: nometnes vadītāja Inese Muhamberga

 Māmiņu atsauksmes:

“Gribam teikt paldies visiem, kas piedalījās nometnes organizēšanā. Meitenēm ļoti patika speciālistu sagatavotie uzdevumi (līmēšana, veidošana, arī prāta spēles). Bija jauki parunāt ar citām māmiņā, un uzzināt dažādus dzīves stāstus. Noteikti līdzi ņemsim padomus, ko deva speciālisti. Šī mums ir pirmā nometne un, dosimies mājās ar ļoti pozitīvām domām un emocijām. Paldies!” Sofija, Sandija, Inese

“Šajā nometnē mans bērns paplašināja savu redzesloku, gūstot jaunas zināšanas un pieredzi, jo notika tik daudz izglītojošu pasākumu. Tika attīstīta radošā domāšana, strādājot radošajās darbnīcās, kur teorija iet “roku rokā”’ ar praktisko darbošanos.  Vecākiem, kuru bērni ar speciālajām vajadzībām  arī tika sniegti lietderīgi ieteikumi un iespēja kopā komunicēt, dalīties emocijās un izprast vienam otru. Vienmēr gaidīsim Jūsu organizētos pasākumus un nometnes, ar prieku piedaloties un līdzdarbojoties.” Margarita, Gabriela mamma

“Nodarbībās bija piesaistīt dažādi speciālisti un bērns aktīvi piedalījās, zīmējām, līmējām, veidojām vannas bumbas. Bērns katru dienu darīja kaut ko jaunu, kas viņam sagādāja jaunas emocijas. Ja Maikls jutās noguris, bija iespēja iziet un atpakaļ iet darboties ar jaunu spēka lādiņu. Mums bija sava istaba, kur Maikls varēja atpūsties pēc produktīvas dienas. Liels paldies par iespēju mums vecākiem izrunāt par mūsu problēmām ar psihologu, tas tiešām mums svarīgi. Paldies par piesaistītajiem speciālistiem, paldies par pārdomāto programmu, Maikls jutās komfortabli. Ļoti ceru, ka šādas nometnes būs arī turpmāk, jo tas mūs kā vecākus, kuriem aug bērniņš ar īpašām vajadzībām, tikai satuvina un mēs dalāmies savā pieredzē.” Maikla mamma Jana   

“Paldies nometnes ”VESELĪGI dzīvosim!” organizatoriem, audzinātājām, pasniedzējiem  un visam apkalpojošajam personālam, vecākiem  un pašiem dalībniekiem par veselīgo kopā būšanu, darbošanos, dalīšanos, pieņemšanu un sapratni. Mēs visi kopā bijām viena liela un skaista ģimene, kas kopā pavadīja dienu un nakti veselu nedēļu. Bijām radoši, izzinoši, darboties griboši, dziedoši, dejojoši un sportiski. Ieguvām jaunu pieredzi un speciālistu vērtīgus padomus, ko varēsim izmantot tālāk ikdienas dzīvē. Pastiprinājām  zināšanas zobiņu kopšanā un higiēnas prasību apgūšanā, izmēģinājām recepti smaržīgo vannas bumbu radīšanā, vienlaicīgi izpētot un iepazīstot dažādus birstošos materiālu, to struktūru, smaržu  un izskatu, kā arī pārējās sastāvdaļas un to proporcijas, kā rezultātā tikām pie taustāma gandarījuma.  Ar patiesu prieku un interesi iegrimām radošajā procesā augļu groziņu radīšanā, izmantojot pieejamo materiālu daudzveidību. Nodarbībās ar psihologu vairāk izzinājām par sevi un iepazināmies tuvāk ar dalībniekiem un viņu situācijām un apstākļiem. Jautrajās vingrošanas nodarbībās ar sporta treneri ne tikai izkustējāmies, bet arī priecīgi un ar lielu gandarījumu iesaistījāmies uzdoto uzdevumu veikšanā un sportisko šķēršļu pārvarēšanā. Veselīgo un gardo rudens pušķu veidošana iepriecināja ne tikai ar savu ideju, bet arī ar dažādo izkārtojumu variēšanu, krāsām un garšām un plašo pielietojumu. Neaizmirstamas arī vakara sarunas pie tējas tases, daloties pieredzē, baudot veselīgos našķus un gardos pagatavotos kokteiļus un saldējumus no saldētiem augļiem un ogām.” Solvita, Laima.

Click to Listen highlighted Text!