Seminārs iekšējo ūdeņu zvejniekiem par datu reģistrēšanu LZIKIS sistēmā

11.01.2024

Vide

2023. gada maijā jaunā redakcijā tika apstiprināti Ministru kabineta noteikumi par rūpniecisko zveju iekšējos ūdeņos, kas nosaka to, ka no 2024. gada 1. janvāra visiem iekšējo ūdeņu zvejniekiem ir obligāta nozvejas datu reģistrēšana valsts informācijas sistēmā “Latvijas Zivsaimniecības integrētā kontroles un informācijas sistēma” (LZIKIS).

Šāda prasība ieviesta, lai zvejniekiem un kontroles iestādēm tiktu samazināts papīra zvejas žurnālu aprites slogs, bet pašvaldībām un valsts iestādēm būtu vieglāk uzraudzīt nozvejas limitu izmantošanu attiecīgos ūdeņos.

Zemkopības ministrija sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru 2024. gada 17. janvārī plkst. 16.00 Rēzeknes novada pašvaldības lielajā zālē ( Atbrīvošanas aleja 95A, Rēzekne) rīkos mācības iekšējo ūdeņu zvejniekiem par nozvejas datu ievadīšanu LZIKIS Iekšējo ūdeņu zvejas žurnālā, lai palīdzētu zvejniekiem apgūt nepieciešamās prasmes darbam ar sistēmu un nodrošinātu sekmīgāku jaunās prasības ieviešanu praksē.

Seminārā būs iespējams piedalīties attālināti Zoom platformā saitē https://rezeknesnovads-lv.zoom.us/j/89289824823?pwd=OTBZQlMvbDB2emYvK3NaMVBFUDc1dz09 . Taču interesenti ir aicināti pievienoties klātienē, kur varēs izrunāt visus jautājumus saistītus ar datu ievadi “Latvijas Zivsaimniecības integrētā kontroles un informācijas sistēmā” (LZIKIS).

Click to Listen highlighted Text!