Strūžānu jaunieši realizē iniciatīvas projektu “Fast & Crafty @ STROIKA”

04.09.2023

For young people

26. augustā Strūžānos notika orientēšanās sacensības ar lauku uzdevumu izpildi “Fast & Crafty @ STROIKA,” to organizēja aktīvie Strūžānu ciemata jaunieši. Orientēšanās sporta spēļu mērķis bija veicināt aktīvu dzīvesveidu jauniešu vidū lauku teritorijās, rast iespēju jauniešiem piedalīties dažādās fiziskās aktivitātēs, popularizēt iespējas saturīgai laika pavadīšanai laukos.
Neformālajās sporta spēlēs piedalījās 5 aktīvas komandas gan no Strūžāniem, gan no blakus pagastiem. Sacensību princips bija ar kartes palīdzību sameklēt tajā atzīmētos kontrolpunktus un izvērtēt labāko meklēšanas secību. Katrā kontrolpunktā dalībniekus sagaidīja gan fiziskie pārbaudījumi, gan veiksmes un veikluma pārbaudes uzdevumi. Komandām bija iespēja pierādīt savu fizisko sagatavotību, veļot traktora riepu un siena ruļļus, veiksmi – šaujot ar kaķeni, veiklumu – skrienot ar ķekatām un spēlējot futbolu ar pannām un spaiņiem, iepriekšējo pieredzi un zināšanas pierādīja, uz ātrumu iededzinot ugunskuru un aizvērtām acīm pievarot Strūžānu ezera ūdeņus, bet fizisko sagatavotību kopumā – pievarot garo trasi starp kontrolpunktiem.
Pēc rezultātu apkopošanas, par labāko komandu tika atzīta “2good4you” komanda (Ilvars Razgalis, Viktors Bazulis un Jānis Dembovskis), otro vietu ieguva komanda ar nosaukumu “Kur zivi givi?” (Daniels Ceirulis, Reinholds Neparts un Daniels Kazuševs). 3.vieta tika pieškirta Dāvim Ceirulis, Karīnai Ceirulei un Artūram Teilānam ar nosaukumu “Iznīcinātāji”. Skaistuļu diplomus ieguva “Gurķīši” (Ralfs, Mairis un Ritvars Bokta) un ”Meituškas” (Kristīne Plešanova, Marija Spitāne un Daiga Putrāne). Komandas bija saliedētas, punktuālas un jautras.
     gandarīta par paveikto darbu un ar jaunām idejām plāno “Fast & Crafty @ STROIKA 2” pasākumu 2024.gada vasarā. Prieks dzirdēt atziņu no dalībniekiem ar vēlmi nākošgad atgriezties pēc zelta.

Projekts tika īstenots Rēzeknes novada Izglītības un sporta pārvaldes jauniešu iniciatīvu projekta konkursā piešķirto finansējumu.

Projekta koordinators
Iļja Gruznovs

Click to Listen highlighted Text!