Veselību veicinošais riteņbraukšanas pasākums “Uzlabo savu sirdi!”

Nedēļas nogalē, kad Rēzeknes novadu pārsteidza pirmais sniegs, – 28. oktobrī – neliels pulciņš drosmīgāko Rēzeknes novada iedzīvotāju pulcējās aktīvās atpūtas vietā „Sarkaņkalns”, lai piedalītos riteņbraukšanas pasākumā "Uzlabo savu sirdi!”.

Pasākuma dalībniekiem tika piedāvāta iespēja informatīvi izglītojošā konsultācijā uzzināt no  sporta speciālista un sporta fizioterapeita par riteņbraukšanas ietekmi uz cilvēka veselību un  fizisko formu, emocionālo piepildījumu, iepazīties ar riteņbraukšanu kā veselīga dzīvesveida sastāvdaļu. Kā arī radīta iespēja piedalīties pasākuma praktiskajā daļā jeb riteņbraukšanas sacensībās dažādās vecuma grupās un dažādās distancēs.                    

Pasākuma ietvaros bija organizētas vairākas distances atbilstoši vecuma grupām – bērnu distance līdz 7. g. vecumam, 1.-4. klase, 5.-9. klase, vidusskolēni un pieaugušie līdz 30. g., 31. g. un vecāki. Visas trases bija attiecīgi marķētas. Bērnu distancē pašiem mazākajiem dalībniekiem bija jāmēro 350 m garš aplis pašā Sarkaņkalna virsotnē, skolēniem 1.-4. kl. grupā bija jāsacenšas 3x350 m garā distancē. Pārējo vecuma grupu dalībnieki sacentās velo distancē, kas attiecīgi bija sadalīta 6 km un 7 km garās trasēs un veda pa apkārtnes paugurainajiem zemes ceļiem. Izvērtējot laikapstākļus, neizdevās īstenot plānoto ieceri pieaugušo grupā par sacensībām nobraucienā.

Pēc finiša līnijas sasniegšanas, dalībnieki atzina, ka uzkritusī plānā sniega kārtiņa nebūt netraucēja izbaudīt sagatavotās trases, gluži pretēji-pat patīkami bija braukt vēsākā laikā, turklāt “Sarkaņkalna” apkārtnes reljefs un dabas skati sniedz nevien fizisku gandarījumu, bet arī emocionālu.

Noslēgumā pēc apbalvošanas, katrs dalībnieks un arī atbraukušie līdzjutēji savu nogurumu varēja remdēt pie veselīga organizātoru sarūpētā pusdienu galda, baudot garšīgu zupu un veselīgu dzērienu.

Riteņbraukšanas pasākumā "Uzlabo savu sirdi!" norisinājās ESF projekta “Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” Nr. 9.2.4/16/I/027 ietvaros.

Teksts: Biedrība “SPORTA KLUBS”MAGNEN””
Photo: Ilona stone

Click to Listen highlighted Text!