Veselību veicinošas nometnes bērniem Kaunatā

23.08.2023

Projects

Vasara ir skolēnu brīvdienu un nometņu laiks, kad ir iespēja bērniem sagādāt aizraujošu brīvlaika piedzīvojumu, rosināt pavadīt vasaras brīvlaiku lietderīgi, apgūstot jaunas zināšanas, prasmes un iemaņas, kas noderēs arī ikdienā. No 31. jūlija līdz 13. augustam Kaunatas apvienības pārvaldes bērniem bija iespēja piedalīties divās diennakts nometnēs, kuras rīkoja Rēzeknes novada pašvaldība sadarbībā ar biedrību „Rāznas Nacionālā parka biedrība” ESF projekta „Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” ietvaros.

Pirmajā nometnē “Esmu kustībā un vesels” /7-10 gadi/ un otrajā nometnē “Esmu kustībā un vesels” /11-13 gadi/ kopā piedalījās 30 Kaunatas apvienības pārvaldes bērni no daudzbērnu, maznodrošinātām, trūcīgām un sociālā riska ģimenēm. Nometnes norisinājās Kaunatas vidusskolas jaunajā lielās sporta zāles korpusā.

Nometņu mērķis bija veicināt bērnu garīgo, fizisko veselību, vienkāršā, saprotamā un interaktīvā veidā izglītot bērnus par veselīgu dzīvesveidu un tā ietekmi uz viņu veselību. Nometnes programma tika izstrādāta tā, lai teorētiskās nodarbības mītos ar praktiskām un fiziskām aktivitātēm.

Nometnes “Esmu kustībā un vesels” pirmā diena katrai grupai nometnē tika veltīta “ledus laušanas”, grupas saliedēšanas un dalībnieku iepazīšanās aktivitātēm.

Katra nometnes diena sākās ar rīta skrējienu un rīta rosmi, kas uzlādēja visai turpmākajai dienai un palīdzēja sagatavoties un izturēt intensīvo dienas ritmu.

Ik dienu nometnes dalībniekiem bija izzinošas lekcijas, kuru laikā tika pārrunāts par personīgās higiēnas ievērošanu, par pirmās palīdzības sniegšanas jautājumiem, par veselīgu dzīvesveidu. Notika lekcijas par mentālo veselību izmantojot dažādas metodes, notika veselību veicinošas vingrošanas nodarbības un fiziskas aktivitātes veselībai un pašsajūtai. Notika interesantas un izzinošas lekcijas par emocijām, par to, kā izpaust savas emocijas un atklāti par tām runāt.

Nometnes laikā dalībniekiem bija iespēja spēlēt loku tagu, savākt punktus orientēšanās trasē, piedalīties dažādās sporta aktivitātēs un virvju šķēršļu trases pārvarēšanā, doties pārgājienos, pagatavot veselīgas uzkodas, veidot kolāžas par veselīgu dzīvesveidu, baudīt peldes Rāznas ezerā. Kopā ar nometnes dalībniekiem devāmies ekskursijā – iepazinām Volkenbergas pilsdrupas, vērojām skaistas dabas ainavas no kalna platformas, devāmies pārgājienā uz Jaunstašuļu akmens taku, apmeklējām “Itkaču mājas”, kur samīļojām un pabarojām trusīšus, izveidojām atslēgu piekariņus un kakla rotas, ciemojāmies Bišu muižā, kur dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar bišu saimes dzīvi, veidot rāmīšus, cienāties ar medu un baudīt gardas pankūkas. Apmeklējām augļu, ogu un dārzeņu pulveru pasauli “SainVie” /Veselīga dzīve/ SIA „Safīra L”, kur katrs pagatavojam veselīgus gardumus.

Nometnes laikā notika interesantas radošas darbnīcas: slaimu pagatavošanas darbnīca, zīmējām kosmosu ar baloniņu pūšamajām krāsām, veidojām gleznas enkaustikas tehnikā, krāsojām mandalas,  atjaunojām t-kreklus batikošanas tehnikā, ļāvāmies gan radošam, gan emocionālam procesam darbā ar mālu kopā ar Eviju Vasiļevsku māla darbnīcā, zīmējām uz auduma maisiņiem darbnīcā “Katram savu tašiņu!”, kulinārijas meistarklasē pagatavojam gardus popkeikus…

Katru vakaru nometnes tradīcija “Vakara aplis” – izrunājām dienā piedzīvoto, paveikto - katrs izteicās droši un visu, kas uz sirds, pārrunājam nākošās dienas plānu.

Vakaros rīkojām tik tok deju vakarus, kino un multfilmu vakarus, galda spēļu vakarus, kopīgu pasēdēšanu pie ugunskura.

Dienas paskrēja nemanot un ļoti ātri – daudz iespaidu, pozitīvu emociju, jaunu draugu, jaunu zināšanu un mobīlais telefons arī bija nedaudz piemirsies.

Pārrunājot ar bērniem nometnes norisi, secinājām, ka nometne bērniem ļoti patika. Liels paldies visiem, kas piedalījās veiksmīgā nometnes norisē! Nometnes dalībniekiem novēlām zināšanām bagātu mācību gadu, būt zinātkāriem un ievērot veselīgu dzīvesveidu!

Veselības veicinošas nometnes bērniem no Kaunatas apvienības pārvaldes, kas ir no daudzbērnu, trūcīgām, maznodrošinātām, sociālā riska ģimenēm organizētas ESF projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/027 „Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” ietvaros un tā aktivitātes vērstas uz sabiedrības informēšanu, izglītošanu, personisko iemaņu attīstīšanu, paradumu maiņu un veselīga dzīvesveida izkopšanu, kas sekmē Rēzeknes novada iedzīvotāju dzīves kvalitātes paaugstināšanos un veselīgas sabiedrības veidošanos.
Sagatavoja: nometņu vadītāja Tamāra Kablanova

Click to Listen highlighted Text!