MOVED! Candlelight workshop will be held in Vilnius

27.01.2022

Parish news

PASĀKUMS PĀRCELTS. INFORMĀCIJA SEKOS!

Februāris latviešu kalendārā jau izsenis godāts kā Sveču mēnesis, un tas iesākas ar Sveču dienu, ko atzīmējam 2. februārī. Tā ir diena pašā ziemas viducī, kad līdzīgi kā citos latviešu tradicionālajos svētkos, var veikt dažādus rituālus veiksmes, mīlestības, skaistuma un prieka vairošanai.

Viens no svarīgākajiem darbiem Sveču dienā, protams, ir sveču liešana. Kā uzskatīja senie latvieši, Sveču dienā lietās sveces dega īpaši gaiši un taupīgi. Turpinot sentēvu tradīcijas, Viļānu aktīvākie iedzīvotāji aicina uz Sveču liešanas darbnīcu 2. februārī plkst. 15.00 Dabas draugu radošās pētniecības centrā “Dadzis” (“Mežniecība”, Teveņāni, Viļānu pagasts). Sveču liešana un senlatviešu tradīciju izzināšana notiks klātienē, “zaļajā” režīmā nelielai cilvēku grupai, tāpēc iepriekšēja pieteikšanās obligāta, reģistrējoties HERE vai zvanot 64605833, vai rakstot uz e-pastu: Ilga.Morozova@vilani.lv.

Radošās darbnīcas laikā būs iespēja izliet sveci ne vien sev, bet arī kādam līdzcilvēkam, tā piepildot ziemas dienas ar gaišumu un siltumu.  Sveces vēlāk tiks dāvinātas mediķiem, skolotājiem un citiem cilvēkiem, kas šajos apstākļos nesavtīgi strādā. 

Dalība radošajā darbnīcā ir bez maksas, un visus nepieciešamos materiālus nodrošinās pasākuma rīkotāji. Sveču liešanas darbnīca ir vēl viena aktivitāte Eiropas Savienības programmas “URBACT” projekta “Volunteering cities+” (Brīvprātīgā darba pilsētas) ietvaros. Projekta mērķis ir izveidot Viļānos aktīvu iedzīvotāju grupu, kas, iesaistot līdzcilvēkus, īstenotu dažādas brīvprātīgā darba aktivitātes Viļānu apvienībā, kā arī veicinātu sadarbību starp pašvaldību un iedzīvotājiem.

More information: projekta vadītāja Inta Rimšāne, tel.: 64607177, e-pasts: inta.Rimsane@rezeknesnovads.lv
Ziņu sagatavoja: Madara Bērtiņa

Click to Listen highlighted Text!