Viļānu Church garden shows flowers paintings

8. septembris katoļu baznīcā tiek atzīmēti kā lieli svētki – Vissvētākās Jaunavas Marijas dzimšanas diena. Par godu svētku dienai, Viļānu Svētā Erceņģeļa Miķeļa Romas katoļu baznīca ik gadu veido ziedu gleznas. Lielformāta ziedu paklāji un ziedu kompozīcijas līdz 15. septembrim bija apskatāmi baznīcas dārzā. 

Ziedu gleznas Viļānu baznīca veido katru rudeni, jau vairāk nekā desmit gadu garumā. Tas ir draudzes locekļu kopīgais darbs, kurā iesaistās gan vietējie iedzīvotāji, gan tie, kas  dzīvo citur. Visi ziedi, kas izmantoti ziedu paklājiem, ir pašu dārzos audzēti un tiek pasniegti kā dāvana Dievmātei dzimšanas dienā. Svētku noformējumā tiek izmantoti visi ziedi, ikviena ziedlapiņa, ko Dievmātei dāvājuši ticīgie. Ziedi sadalīti ne tikai krāsās, bet arī krāsu toņos un attiecīgi tiek likti gleznās. Savukārt no ziediem, kas netiek iekļauti ziedu paklājos, tiek veidotas kompozīcijas.

Viļānu apvienības pārvaldes vadītājs Ivars Ikaunieks izsaka pateicību Viļānu sv. Erceņģeļa Miķeļa Romas katoļu baznīcas prāvestam Rinaldam  Stankēvičam un viņa aktīvajai draudzei un dalībniekiem, svētceļniekiem un citiem labdariem, kuri šo vietu ir iemīļojuši un gadu laikā rūpējas par šo vietu jau no baznīcas pirmsākumiem 1753. gadā.

12

Click to Listen highlighted Text!