Ziemas pārgājienu cikls “Rēzeknes novada DEBESPUSES”

30.01.2024

Culture

Turpinot rudens pārgājienu ciklu, kas trīs pārgājienos ļāva iepazīt Rēzeknes novada Rietumu, Dienvidu un Ziemeļu virzienus un kopā pulcēja 56 pārgājienos gājējus plašā vecuma un pārgājienu pieredzes amplitūdā, arī decembrī, janvārī un februārī tiek plānoti 3 pārgājieni, kas ļaus izpētīt Rēzeknes novadu no neierastiem skatupunktiem!

Rēzeknes novada pašvaldības Kultūras un tūrisma pārvalde kopā ar ģeogrāfu Ivaru Matisovu izstrādājusi īpašus maršrutus, kas ietver kultūrvēstures un dabas objektus, kas parasti paliek ārpus ierastajiem tūristu maršrutiem, taču rada unikālu pieredzi un baudījumu. Ziemas pārgājienos īpaša uzmanība tiks veltīta ziemas gleznainajām ainavām.

Trešais pārgājiens - Ziemeļi (Ilzeskalna pagasts)

Jau svētdien, 4. februārī, dosimies izpētīt Rēzeknes novada Ziemeļus - Ilzeskalna pagastu!

Maršruts vedīs gar Sološnieku ezera krastu un pa Teuvo Tulio bērnības takām.
Tikšanās un starts pie Ilzeskalna KN plkst. 11.00.
Finišēsim aptuveni plkst. 15.30.
Pārgājiens būs lokveida. Plānotais maršruta garums - 15km.
Ja izvēlēsieties doties ar savu auto, atstāt var pie Ilzeskalna kultūras nama.
Tiem, kas izvēlēsies sabiedrisko transportu no Rēzeknes, izbraukšana no Rēzeknes AO pl. 10.00 (biļetes cena 1,80 EUR), uz Rēzekni autobuss no Ilzeskalna plkst. 15.29 (biļetes cena 1,45 EUR).

Praktiskai informācijai par pārgājieniem aicinām pievienoties kopējai Whatsapp grupai, izmantojot saiti ieej.lv/debespuses.

Pirmais pārgājiens - Austrumi (Lendžu pagasts)

10. decembris
Sākums plkst. 7.50 Rēzeknes AO (sabiedriskais transports nokļūšanai līdz gājiena sākuma posmam pieturvietā “Cirmas stacija”, biļetes cena - 1,30 EUR), pēc tam maršruts ved cauri sniegotiem meža ceļiem, Sarkaņiem, Lendžiem. Nokļūšanai uz pilsētu ar sabiedrisko transportu (biļetes cena - 1,45 EUR).
Plānotais maršruta garums: 18 km

Otrais pārgājiens - Dienvidaustrumi (Kaunatas pagasts)

7. janvāris - atcelts
Maršrutā ceļš līdz Lielajam Liepu kalnam.

Click to Listen highlighted Text!