Dienas dalītā nometne bērniem ar īpašām vajadzībām ES, TU, VESELI MĒS!

Novembra noslēgumā un decembra sākumā biedrība “Eņģeļi ar mums” organizēja Veselības veicinošo nometni bērniem ar īpašām vajadzībām Rēzeknes novada pašvaldības īstenotā projekta “Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” Nr.9.2.4.2/16/I/027 ietvaros. Šīs nometnes formāts bija dienas dalītā nometne ES, TU, VESELI MĒS!, kas norisinājās Rēzeknes novada Maltas vidusskolā, trīs nedēļas nogaļu garumā.

Katra diena bija kā jauns piedzīvojums, izbaudot radošo darbnīcu, praktisko un izzinošo nodarbību, meistarklašu prieku. Nometnes dalībnieki pašaprūpes prasmju nodarbībā iepazinās ar praktiski veselīgu lietu – vannas bumbiņu – izgatavošanu un izmantošanu ikdienā, uzzinot, no kādām izejvielām to var pagatavot pašam sev ikdienā. Izmēģināja ziepju “skrubīšu “ veidošanu, izbaudot siltā ūdens burbuļus un izkustinot pirkstiņus, katrs nometnes dalībnieks izrotāja kastītes priekš smaržīgo ziepju glabāšanas. Par labi paveikto darbiņu varēja nopelnīt sev atstarotāju, jo tomēr tagad ir tumšais laks - lieti noder.  Ar lielāko prieku dalībnieki izrotāja savu tējas krūzīti “kodināšanas tehnikā”, kura paliks katram par piemiņu no nometnes. Tā kā tuvojas Ziemassvētki, katra vēlme bija izrotāt Adventes vainagu, tas bija aizraujošs un interesants brīdis, līmējot, krāsojot, piemeklējot attiecīgo materiālu savam vainagam – rezultāts brīnišķīgs! Darbojoties ar speciālistiem, nometnes dalībnieki uzzināja par pirmās palīdzības sniegšanu dažādos neparedzētos gadījumos, piemēram, kā uzlikt saiti uz rokas un daudzas citas lietas par veselību. Kopā ar psiholoģi nometnes dalībnieki izrunāja par saskarsmes iespējām dažādos gadījumos, piemēram, kā iejusties kolektīvā, kā komunicēties ar vienaudžiem, ko jāzina par toleranci, saskarsmi. Bija atvēlēts brīdis vecākiem pārrunām ar psihologu par vecāku lomu pusaudža vecumā, piemēram, kā vecākiem uztvert pusaudzi (etaloni, uzskati, simboli, uzvedība) un citām noderīgām lietām, ar kurām vecāki saskaras ikdienas aprūpes darbā ar saviem bērniem. Fizioterapeita nodarbībās vingroja, stiepās, kustējās, kā arī uzzināja par pareizu stāju, kā labāk uzlabot vispārējo fizisko sagatavotību, lai veiksmīgāk un veselīgāk varētu justies ikdienā.  Fotodarbnīcā mācījās izmantot viedtālruni kā veselīgu brīvā laika pavadīšanas formu. Speciālists sniedza zināšanas un parādīja veidus, kā var ierakstīt savu filmiņu, iestudēt un samontēt ludziņu, kurai var ierakstīt savu balss stāstu vai pievienot mūziku. Ieinteresēti bija gan bērni, gan vecāki.  Fotosesijā apguva pareizo apgaismojuma izvēli, attālumu un vēl daudz dažādas meistara nianses. Runājot par dienas ritmu kopā ar speciālistu, bērni veica dažādas aktivitātes un spēles, kuras mudināja dalībniekus domāt, izvērtēt savas zināšanas par dienas kārtību.

Ļoti aizraujošas un interesantas bija ekskursijas/ mācību braucieni. Viens tāds brauciens bija uz Latgales Kultūrvēstures muzeju Rēzeknē. Bērni un vecāki izpētīja un iepazinās ar Latgales keramiķu darbiem, to apbrīnojamo greznumu, mākslinieka fantāziju. Bija arī iespēja katram bērnam izgatavot no māla savu trauciņu. Braucienā uz Aglonas “Maizes muzeju” ar interesantu stāstījumu par senlatgaļu ēdieniem un to gatavošanu mūs sagaidīja muzeja vadītāja. Bērni uzzināja interesantas lietas par maizes tapšanas procesu. Kā arī bija liels prieks par iespēju darboties pašiem un savām rokām izveidot maizes klaipiņu, redzēt, kā tas izcepas krāsnī, un paņemt to sev līdzi.

Visas nometnes dienas neatņemama ikdienas sastāvdaļa bija spēļu spēlēšana, dejošana, saliedēšanas spēļu spēlēšana. Visi bija gandarīti par nometnē pavadīto laiku un ar jautru sirdi devās mājās!

 Pateicība no visiem nometnes dalībniekiem visiem Maltas vidusskolas darbiniekiem par sapratni, atsaucību, sirsnību, īpaša pateicība ēdnīcas darbiniekiem par veselīgām un gardām maltītēm! Paldies visiem, kuri darbojās nometnē – vecākiem un bērniem, mūsu speciālistiem – A. Gailišai, R. Klovanei, E. Razgaļai, K. Muhambergai-Jermakovai, N. Melnei, K. Ločmelim, E. Medvedevam, I. Bruskovskai! Paldies projekta vadītājai Ilonai Akmentiņai!

Veselības veicināšanas pasākums "Veselības veicinoša nometne bērniem ar īpašām vajadzībām" notika Rēzeknes novada pašvaldības īstenotā projekta "Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!" Nr. 9.2.4.2/16/I/027 ietvaros.

Projektu finansē Eiropas Sociālais fonds.

Lai Jums visiem balti, gaiši un veselīgi Ziemassvētki!

Sagatavoja Inese Muhamberga, nometnes vadītāja.

Click to Listen highlighted Text!