In the year of the school year, Kaunatas young people participate in the sneezing workshop

03.06.2022

Namely and do

Realizējot projektu “Zini. Proti. Dari!” (ESF projekts Nr. 8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”), Kaunatas vidusskolas  8.-11. klašu audzēkņiem 31. maijā mācību gada izskaņā bija laba iespēja piedalīties Sietspiedes darbnīcā. Tajā skolēni varēja apgūt šo drukas veidu, apdrukājot krekliņu tieši sev un izvēloties saturu, kas tiks attēlots uz krekliņa. Sietspiede ir senākais drukas veids – viens no trafaretdrukas paveidiem, kur par trafaretu tiek izmantots neilona siets. Vadīt šo aktivitāti uzņēmās sociālais  uzņēmums “Puordare” no mūsu novada, kura  mērķis ir veicināt sabiedrībā izpratni par videi draudzīgāku dzīvesveidu, organizējot radošās darbnīcas bērniem un jauniešiem.

Ingūna Semule, “Puordare” dibinātāja un projektu vadītāja: “Mēs vēlamies darīt lietas, kas mums patīk, ir videi draudzīgas un saudzīgas, veicinot sabiedrības sociālo labklājību. Mums rūp tas, kādā vidē augs mūsu bērni.”

Ievadapmācībā tika izskaidrots skolēnu darbības secība, kā arī sniegta informācija par piedāvāto trafaretu saturu, par to māksliniekiem tika izstāstīts. Jauniešiem bija iespēja izvēlēties! Pabeidzot darbu, jaunieši bija gandarījuma pilni, jo bija ieguvuši zināšanas, praktiski darbojoties apdrukājuši T-kreklu, kas kalpos, kā 2021./2022. mācību gada suvenīrs. Kopā darbojās arī skolēni no Ukrainas, kuriem bija gandarījums, ka uz krekliņa izveidotais uzraksts latviešu valodā atgādinās par draudzīgu atmosfēru Kaunatas vidusskolā. Skolēni bija pateicīgi projekta realizētājiem – biedrībai “Ezerrieksts”

Projekta darba grupas brīvprātīgā  Ināra Paramonova

Click to Listen highlighted Text!