The association “LEMON” in collaboration with “budpurs” implements the initiative

30.06.2021

For young people

12

Maximum sentence length exceeded.

12

Maximum sentence length exceeded.

Aktivitātes “Šūnas” laikā jaunieši attīstīja jaunas prasmes, iepazina jaunus veidus, kā var radīt mākslu ne tikai uz papīra, bet šajā gadījumā uz stikla. Bija iespēja spēlēt lielformāta āra spēles. Interesi radīja gan lielais spēļu izmērs, gan pieejamās spēles.

Radošajā dienā “Medusmaize” jauniešiem tika ļauts brīvā atmosfērā izlolot savu maizes klaipu, kā arī uzzināt par medus ievākšanu, tradīcijām un nepieciešamajām prasmēm.

Aktivitātē “Izlej savu medus laimi” jaunieši izzināja biškopības pamatprincipus par bišu dzīvi, bišu kopšanu, medus vākšanas īpatnībām un interesantiem faktiem par medu. Lēja vaska sveces, gatavoja vaska drānas. Aktīvi darbojās arī ar ārā spēlēm.

Noslēdzošajā aktivitātē “Pieturzīme” jaunieši veidoja augļkoku mazdārziņu, kas sniedza iespēju jauniešiem pašiem iestādīt augu, saprast kādu darbu tas prasa. Ilgtermiņā tas mazinās tieksmi iznīcināt mums apkārt stādītos vai ieaugušos košumkrūmus, augļkokus. Mazināt vēlmi demolēt un postīt dabu.

Visi aktivitāšu vadītāji atzinīgi novērtēja izglītojamos, uzsverot, ka viņiem piemīt liela vēlme un degsme uzzināt kaut ko jaunu. Aktivitāšu laikā jauniešos tika novērota pozitīva personības pilnveidošanās un spēja pārkāpt pāri savai komforta zonai, kas attīstīs viņu spēju un palielinās motivāciju izglītoties.

Paldies visiem aktivitāšu vadītājiem, sadarbības partneriem un iesaistītajam personālam.

This draft youth initiative is fully funded by the European Social Fund project No 8.3.4.0/16/I/001 “Support for reducing early school leaving” (budpurs)

Dana Brence,
biedrības “CITRONS” valdes locekle
Foto: Līga Sarkane

Click to Listen highlighted Text!