Business

12

Maximum sentence length exceeded.

ZS “Soltais līcis“(The Rezekne municipality is nominated in 2019 in the category“ annual agricultural company ”), which has started its activities with potato cultivation and grain production. Its owner is Valdis Zvejsalnieks;

ZS “Dreimaņi'is engaged in grain farming. (owner Daina Dreimane-Kezbere);

ZS ' Atvari'- mixed farming - crop production, livestock farming. (owner Sandris Paplavskis);

ZS “Liepziedi'- collection of plants and preparation of tea (owner Rosalie Mežatucha);

12

ZS “DzimtaMaximum sentence length exceeded.

12

Economic activity

12

Maximum sentence length exceeded.

12

Maximum sentence length exceeded.

AS "Nagļi"

AS “Nagļi” ir zivju audzēšanas komplekss, kas nodarbojas ar zivju, īpaši karpu, audzēšanu un tirdzniecību. Nagļu zivsaimniecība aizņem apmēram 2000 ha platību, šajā platībā ietilpst dīķi, dambji, zeme zem inkubācijas ceha un darbnīcām, Maltas upes ūdenskrātuve, no kuras tiek uzpildīti visi zivsaimniecības dīķi.

Pirmo dīķu būvniecība Nagļos tika uzsākta 1965.gadā.  1968.gada 25.jūnijā ar Latvijas Ministru padomes lēmumu tika nodibināta padomju zivsaimniecība „Nagļi”. Vairāk kā 40 zivsaimniecības pastāvēšanas gados, vairākkārt mainījies zivsaimniecības nosaukums. Kopš zivsaimniecību  2000.gadā privatizēja, tā saucas akciju sabiedrība „Nagļi”. Pašlaik akciju sabiedrība "Nagļi" ir lielākā zivju audzētava ne tikai Latvijā, bet visā Baltijā. Tā ir pilna cikla zivju audzētava, kurai ir pašai savs karpu un līdaku vaislas materiāls, kur tiek veikta zivju inkubācija, izaudzēti zivju mazuļi, tālāk tirgus zivis.

Visi Nagļu dīķi ir celti bijušajos Lubāna ezera klānos, tādēļ dīķu grunts ir kūdraina. Tas nosaka to, ka zivju dīķos var audzēt zivis, kas nozvejas laikā dūņās neaiziet bojā. Tādēļ 99% no visām audzētajām zivīm ir karpas. Tiek audzētas arī līdakas, karūsas, līņi. Pēdējā laikā tiek domāts par iespējām audzēt foreles, asarus, samus un citas zivis.

https://www.nagluzivis.lv/

Viesu nams "Stikāni" (SIA “Dabas tūres”)

Kā zināms, Lubāna mitrājs ir pilns ar dabas radībām. Lielā daudzveidībā un skaitā var vērot vairāk nekā divus simtus, tostarp retu un īpaši aizsargājamu, putnu sugu. Vairāk nekā 180 sugu Lubāna mitrāju izvēlējušās par ligzdošanas vietu.  Uzņēmums “Dabas tūres” piedāvā putnu vērošanu un citas dabas izziņas tūres mazām grupām Latvijā un uz ārzemēm gida – dabas speciālista pavadībā.Ir iespēja apmesties viesu namā, kura pagalmā ar binokli vērojami putni, kā arī ekspertu pavadībā apsaktīt apkārtni, vērojot putnus arī no speciāli iekārtotiem namiņiem.

Click to Listen highlighted Text!