Business

12

Maximum sentence length exceeded.

Zvaniņu muzejs Lipuškos

Turpat netālu no Lipušku ciema Mākoņkalna pagastā dzīvo Ludmilas Merkulovas, kura savu dzīvi velta dažādu zvanu un zvaniņu kolekcionēšanai. Viņas veikums teju sasniedz Ginesa rekordu, bet pati - par savu kolekciju var stāstīt stundām ilgi. Turklāt, viņa atceras katra zvaniņa vēsturi, kā to iegādājusies, kas uzdāvinājis, kā tas nokļuvis pie viņas un ar ko tas ir īpašs.

Zvaniņu kolekcija aizsākās ar bronzas zvaniņu, kuru uzdāvināja meita Olga. Šobrīd kolekcijā ir pāri deviņiem tūkstošiem zvanu un zvaniņu. Jāatzīmē, ka Ginesa rekords pieder amerikānietei Mirtlei Eldridžai (zvaniņu lēdijai no Skonsetas), kurai kolekcijā bija 9638 zvani. Pasaules līmenī Japānā Kazuo Tojama ir izstādījis 160 40 māla zvaniņu kolekciju savā muzejā. Šobrīd Ludmilu virza sapnis sasniegt Ginesa rekorda cienīgas kolekcijas apjomu.

The housewife, Ināra, met with musical performances.

Inara Smirnov

“Italian homes”

Itkaču ģimene savu darbību uzsāka 2015. gadā, piedāvājot dažādus tūrisma pakalpojumus. Apmeklētājus, it īpaši bērnus, piesaista Itkaču trušu saimniecība, ir iespēja tos pabarot, paglāstīt un paturēt sev klēpī. 2019. gadā “Itkaču mājas” sāka piedāvāt arī ēdināšanas pakalpojumus – maltītē tiek pasniegtas plānās pankūkas ar dažādiem pildījumiem, kartupeļu pankūkas, dārzeņu sautējums. Piedāvā iegādāties arī piemiņas suvenīrus – pašgatavotus piekariņus no Rāznas ezera akmentiņiem un gliemežvākiem.

Click to Listen highlighted Text!