Uzņēmējdarbība

Rāznas Pērle

Pagasta iedzīvotāji nodarbojas ar lauksaimniecību un lauku tūrismu, te ir vairākas viesu mājas — “Dana”, “Liepu mājas”, “Osmany”, "Burvīgā Rāzna". u.c. Viesu māja “Rāznas pērle” piedāvā nomāt laivas un ūdens velosipēdus izbraucieniem pa Rāznas ezeru, kā arī pēc iepriekšējas pieteikšanās organizē izbraucienus ar motorlaivu. Lipušku ciemā pie Rāznas ezera ir izveidota peldvieta, kurā ir pieejami ūdens velosipēdi un laivas, izveidota pontonu laipa. Labvēlīgos ziemas laikapstākļos Lipuškos bezmaksas pieejama apgaismota slidotava.

Zvaniņu muzejs Lipuškos

Turpat netālu no Lipušku ciema Mākoņkalna pagastā dzīvo Ludmilas Merkulovas, kura savu dzīvi velta dažādu zvanu un zvaniņu kolekcionēšanai. Viņas veikums teju sasniedz Ginesa rekordu, bet pati - par savu kolekciju var stāstīt stundām ilgi. Turklāt, viņa atceras katra zvaniņa vēsturi, kā to iegādājusies, kas uzdāvinājis, kā tas nokļuvis pie viņas un ar ko tas ir īpašs.

Zvaniņu kolekcija aizsākās ar bronzas zvaniņu, kuru uzdāvināja meita Olga. Šobrīd kolekcijā ir pāri deviņiem tūkstošiem zvanu un zvaniņu. Jāatzīmē, ka Ginesa rekords pieder amerikānietei Mirtlei Eldridžai (zvaniņu lēdijai no Skonsetas), kurai kolekcijā bija 9638 zvani. Pasaules līmenī Japānā Kazuo Tojama ir izstādījis 160 40 māla zvaniņu kolekciju savā muzejā. Šobrīd Ludmilu virza sapnis sasniegt Ginesa rekorda cienīgas kolekcijas apjomu.

Viesu nams "Līgas"

Viesu nams “Līgas” Rāznas ezera krastā Mākoņkalna pagastā piedāvā nakšņošanu ģimenēm vai grupām līdz 20 cilvēkiem. Tāpat šeit iespējams rīkot dažādas svinības - dzimšanas dienas pasākumus, kristības un pat nelielas kāzas. Plašajā 430 kvadrātmetru mājā ir septiņas istabiņas, katra ar tualeti un dušu, tāpat viesiem pieejama virtuve ar visu nepieciešamo ēdiena pagatavošanai. Viesu ērtībai pieejams arī internets un televīzija. Mājas īpašā pazīšanās zīme ir tornītis, no kura paveras pasakains skats uz plašo Rāznas ezeru. Tur noteikti jāuzkāpj ikvienam!

“Itkaču mājas”

Itkaču ģimene savu darbību uzsāka 2015. gadā, piedāvājot dažādus tūrisma pakalpojumus. Apmeklētājus, it īpaši bērnus, piesaista Itkaču trušu saimniecība, ir iespēja tos pabarot, paglāstīt un paturēt sev klēpī. 2019. gadā “Itkaču mājas” sāka piedāvāt arī ēdināšanas pakalpojumus – maltītē tiek pasniegtas plānās pankūkas ar dažādiem pildījumiem, kartupeļu pankūkas, dārzeņu sautējums. Piedāvā iegādāties arī piemiņas suvenīrus – pašgatavotus piekariņus no Rāznas ezera akmentiņiem un gliemežvākiem.

Click to listen highlighted text!