Projekts PROTI UN DARI 2.0

21.06.2024

Projects

Rēzeknes novada pašvaldība un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra noslēdza Sadarbības līgumu par Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.–2027. gadam 4.2.3. specifiskā atbalsta mērķa "Sekmēt to, lai – jo īpaši nelabvēlīgā situācijā esošām grupām – būtu vienlīdzīga piekļuve kvalitatīvai un iekļaujošai izglītībai un mācībām un iespēja to iegūt, sākot ar pirmsskolas izglītību un aprūpi un vispārējās izglītības un profesionālās izglītības un mācību gaitā līdz pat augstākajai izglītībai un pieaugušo izglītībai un mācībām, tostarp veicināt mācību mobilitāti visiem un atvieglot piekļūstamības iespējas personām ar invaliditāti" 4.2.3.4. pasākuma "Sekmēt NEET jauniešu integrēšanos izglītībā un nodarbinātībā" projekta “PROTI un DARI 2.0” Nr.4.2.3.4/1/24/I/001 īstenošanu.

Project objective:        

Attīstīt mērķa grupas jauniešu prasmes un veicināt viņu iesaisti mācību pasākumos un izglītības ieguvē (tai skaitā aroda apguvē pie amata meistara), nodarbinātībā vai Nodarbinātības valsts aģentūras īstenotajos pasākumos, kā arī nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā.

Main project activities:          

Mērķa grupas jaunieša iesaiste projektā – atbalstāmo darbību kopums, kas aptver trīs posmus: mērķa grupas jaunieša uzrunāšanu, profilēšanu un konsultēšanu, kā arī mērķa grupas jaunieša individuālās pasākumu programmas izstrādi vai mērķa grupas jaunieša virzību uz formālās izglītības ieguvi vai nodarbinātību, vai Nodarbinātības valsts aģentūras īstenotajiem pasākumiem.

Mērķa grupas jaunietim paredzētais atbalsts:

  1. Mērķa grupas jaunieša profilēšana – situācijas sākotnējā izpēte, kas ietver jaunieša izglītības, nodarbinātības, līdzšinējās sabiedriskās darbības pieredzes, interešu un prasmju attīstības vajadzību apzināšanu, kā arī ierobežojošo un citu faktoru identificēšanu.
  2. Individuālās pasākumu programmas izstrāde, ņemot vērā mērķa grupas jaunieša profilēšanas rezultātus. Sastādīts pasākumu kopums, kas piemērots konkrētam jaunietim, ir balstīts uz jaunieša profilēšanas rezultātiem un vērsts uz viņa prasmju attīstību, lai sekmētu jaunieša iesaisti mācību pasākumos un izglītības ieguvē (tai skaitā aroda apguvē pie amata meistara), nodarbinātībā, Nodarbinātības valsts aģentūras īstenotajos pasākumos, kā arī nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā. Atbalsta pasākumi var ietvert tādas aktivitātes kā neformālā un ikdienas mācīšanās, speciālistu (tostarp ārstniecības personāla) konsultācijas, dalība pasākumos (piemēram, nometnes, semināri, sporta aktivitātes, kultūras pasākumi), brīvprātīgais darbs, iesaiste nevalstisko organizāciju un jauniešu centru aktivitātēs, pasākumos un projektos, profesijas specifikas iepazīšana (tai skaitā vizītes uzņēmumos, lai izvēlētos iegūt profesionālo kvalifikāciju vai apgūt arodu pie amata meistara), iesaiste vietējās sabiedriskajās aktivitātēs, specifiski pasākumi mērķa grupas jauniešiem ar invaliditāti (piemēram, surdotulka pakalpojumi, asistenta pakalpojumi, specializētā transporta pakalpojumi), pasākumi horizontālā principa "Vienlīdzība, iekļaušana, nediskriminācija un pamattiesību ievērošana" darbību īstenošanai (tai skaitā pandusu noma, indukcijas cilpu noma, jomas ekspertu konsultācijas, zīmju valodas tulku un vieglās valodas tulkošanas pakalpojumi, subtitrēšanas un reāllaika transkripcijas pakalpojumi);
  3. Mērķa grupas jaunieša novirzīšana uz Nodarbinātības valsts aģentūras īstenotajiem pasākumiem vai formālās izglītības ieguvi, vai nodarbinātību, ja mērķa grupas jaunietis pēc profilēšanas un konsultācijām ar programmas vadītāju ir gatavs nekavējoties iesaistīties minētajos pasākumos, izglītības ieguvē vai nodarbinātībā;
  4. Atbalsta pasākumu sniegšana mērķa grupas jaunietim saskaņā ar individuālo pasākumu programmu.
  5. Pēcprogrammas individuālā mentoringa nodrošināšana mērķa grupas jaunietim pēc individuālās pasākumu programmas beigām, uzsākot nodarbinātību vai formālās izglītības apguvi, lai veicinātu mērķa grupas jaunieša adaptāciju izglītības iestādē vai darbavietā.

Projekta programma/SAM    

Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.–2027. gadam 4.2.3. specifiskā atbalsta mērķa “Sekmēt to, lai – jo īpaši nelabvēlīgā situācijā esošām grupām – būtu vienlīdzīga piekļuve kvalitatīvai un iekļaujošai izglītībai un mācībām un iespēja to iegūt, sākot ar pirmsskolas izglītību un aprūpi un vispārējās izglītības un profesionālās izglītības un mācību gaitā līdz pat augstākajai izglītībai un pieaugušo izglītībai un mācībām, tostarp veicināt mācību mobilitāti visiem un atvieglot piekļūstamības iespējas personām ar invaliditāti” 4.2.3.4. pasākums “Sekmēt NEET jauniešu integrēšanos izglītībā un nodarbinātībā

Projekta mērķa grupa           

jaunieši, kuri pirms iesaistes projektā ir vecumā no 15 līdz 29 gadiem (ieskaitot) un nemācās, nestrādā, neapgūst arodu un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā kā bezdarbnieki.

Rēzeknes  novada pašvaldībai noteiktais iznākuma rādītājs, pieejamais finansējums un sasniedzamais rezultāta rādītājs:

 Total
Projektā iesaistāmo Mērķa grupas jauniešu skaits 65
Kopējais pieejamais finansējums (euro), tajā skaitā:140 174,19
Mērķa grupas jauniešu iesaistei pieejamais finansējums (euro)8 839,35
Mērķa grupas jauniešu Individuālo pasākumu programmu īstenošanai pieejamais finansējums (euro)126 202,44
Pēcprogrammas mentoringa nodrošināšanai pieejamais finansējums (euro)5 132,40
Sasniedzamais rezultāta rādītājs vai Mērķa grupas jauniešu skaits, kas sekmīgi izpildījuši Individuālo pasākumu programmu: 
Mērķa grupas jauniešu skaits, kuri pēc dalības pārtraukšanas iesaistījušies izglītības ieguvē vai mācībās (atbilstoši Noteikumu 5.2.apakšpunktam)13
Mērķa grupas jauniešu skaits, kas sekmīgi izpildījuši Individuālo pasākumu programmu (atbilstoši Noteikumu 6.punktam)46

Projekta koordinatore  Līga Pelse,
e-mail: liga.pelse@rezeknesnovads.lv,
tālr. +371 26604650

Click to Listen highlighted Text!