Lielajā Talkā savu dalību pieteikušas visas Rēzeknes novada pagastu pārvaldes

13.04.2010

Vide

24. aprīlī, pavasara Lielās Talkas ietvaros, uz kopīgiem apkārtnes sakopšanas darbiem iedzīvotājus aicina visas 25 Rēzeknes novada pagastu pārvaldes. Šogad vērojama darbu daudzveidība – novada iedzīvotāji vāks ne tikai gružus un lapas, bet strādās arī pie teritorijas labiekārtošanas, radot paliekošas vērtības. Lielā Talka būs simboliska dāvana Latvijai neatkarības deklarācijas pasludināšanas 20.gadadienā. Rēzeknes novada pašvaldība aicina tos iedzīvotājus, kuri nepiedalīsies kopīgajās talkās, sakopt savu saimniecību un māju apkārtni, tā dodot arī savu ieguldījumu Latvijai svētkos.

Kā liecina pagastu pārvalžu sniegtā informācija, talkas dienā Rēzeknes novada iedzīvotāji sakops izglītības iestāžu apkārtni, mežus, ceļmalas un parkus, labiekārtos pagastu ciemu teritoriju un stādīs kokus. Daudzviet talkos upju un ezeru krastos, kā, piemēram, Mākoņkalna, Kaunatas, Silmalas, Nagļu, Strūžānu, Maltas un Lūznavas pagastu iedzīvotāji. Nautrēnu, Pušas, Silmalas, Nagļu, Stoļerovas, Griškānu un Lūznavas pagastos ir paredzēta kapsētu uzkopšana. Vērēmu pagasta iedzīvotāji sakops Ančupānu memoriāla teritoriju, savukārt Feimaņu pagastā plānots sakārtot apkārtni ap piemiņas zīmi, veltītu 3. Jelgavas kājnieku pulkam.

Lai gan arī šogad poligoni Lielās Talkas laikā savāktos atkritumus no pašvaldībām pieņems bez maksas, tomēr tām jāsedz valsts obligātie nodokļi par nodotajiem atkritumiem - dabas resursa nodoklis par atkritumu apglabāšanu un pievienotās vērtības nodoklis.

24. aprīlī no plkst. 10.00-19.00 arī tie Rēzeknes novada iedzīvotāji, kuri rīkos savas talkas, atkritumus Austrumlatgales reģiona sadzīves atkritumu apglabāšanas poligonā „Križevnieki” varēs nodot, samaksājot tikai dabas resursu nodokli un pievienotās vērtības nodokli, tas ir, 3 Ls/tonna X 21% PVN = 3,63 Ls/tonna. Šos nodokļus samaksāt varēs poligonā uz vietas.

Sadzīves atkritumu savākšanas operatoriem (SIA „L&T”, SIA „Ludzas apsaimniekotājs”, SIA „Marss”, SIA „MaltasDZKSU”) ir jāsaņem taloni pašvaldībās, par kuriem nodokļus samaksās pašvaldības, kuras izsniedza talonus.

Lielās Talkas tradīcija aizsākās pirms pusotra gada - ar talku 2008. gada 13. septembrī - Latvijas 90.dzimšanas dienas pasākumu ietvaros, bet otrā Lielā Talka notika pagājušajā pavasarī - 18.aprīlī. Pasākuma ideja ir balstīta uz brīvprātīgu līdzdalību vides sakopšanā, radot saliedētību, pozitīvismu un labi padarīta darba sajūtu.

Click to Listen highlighted Text!