Rēzeknes novada izglītības iestādēs notika atbalsta pasākumi

23.02.2024

Education

Nedēļas garumā, no 19. februāra līdz 24. februārim, Rēzeknes novada izglītības iestādēs norisinās dažādas aktivitātes, lai paustu savu atbalstu Ukrainas tautai brīdī, kad notiek Krievijas iebrukums Ukrainā.

Skolēni un pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi tika aicināti iesaistīties gan radošās aktivitātēs, piemēram, radošajās darbnīcās, iepazīt ukraiņu kultūru, kā arī piedalīties ierakumu sveču liešanā. Viļānu pilsētas PII audzēkņi iepazina un salīdzināja Latvijas un Ukrainas nacionālos simbolus. Grupās tika veidoti kopīgi plakāti “Mēs par mieru”. Sagatavošanas grupas audzēkņi filmēja multfilmu "Mēs par mieru!"

Kaunatas, Dricānu, Maltas, Nautrēnu un Viļānus vidusskolā viesojās arī Ukrainas civiliedzīvotāji, kas savas mājas šobrīd ir atraduši Rēzeknes novadā.

Verēmu pamatskolā notika Ukrainas atbalsta pasākums ''Draudzība pāri robežām. Tatjana Shvediuk stāstīja par savas zemes skaistumu un tradīcijām. Pateicās skolas bērniem un darbiniekiem par draudzīgo attieksmi pret ukraiņu bērniem. Ar lielu degsmi un aizrautību skolēni apguva Ukrainas tautas deju soļus skolotājas Anastasijas vadībā. Piedaloties vainadziņu veidošanā un Ukrainas rakstu krāsošanā, skolēni tuvāk iepazinās ar Ukrainas simbolu daudzveidību. Vislielāko prieku un gandarījumu sagādāja Ukrainas nacionālā ēdiena – vareņiku gatavošana Tatjanas Shvediuk vadībā. Sadarbībā ar Verēmu pagasta tautas namu 7. un 9. klases skolēni piedalījās ierakumu sveču liešanas darbnīcā.                                    

Click to Listen highlighted Text!