Pašvaldība aicina atbildīgāk izturēties pret mājdzīvniekiem

6893 Eur par augustu, 6504 Eur par septembri - šādas summas ik mēnesi Rēzeknes novada pašvaldība maksā par klaiņojošu suņu un kaķu izķeršanu, kā arī noķerto dzīvnieku uzturēšanu un aprūpi dzīvnieku patversmē. Gada laikā šīs izmaksas sasniedz pat 30 līdz 40 tūkstošus Eur. Salīdzinot - tas ir aptuveni tikpat, cik pašvaldība izlietoja Audriņu ambulances remontam vai jaunu grāmatu iegādei visām novada bibliotēkām šajā gadā.

Veikt klaiņojošo vai bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušu dzīvnieku izķeršanu un nogādāšanu reģistrētā dzīvnieku patversmē ir ar likumu noteikts pienākumus, ko Rēzeknes novada pašvaldība godprātīgi darījusi un veiks arī turpmāk. Taču tajā pašā laikā likums nosaka arī iedzīvotāju atbildību rūpēties par pieņemtajiem četrkājainajiem draugiem un nepamest dzīvnieku tikai tāpēc, ka bērni par tik ļoti gribēto kaķēnu ir zaudējuši interesi vai suņa izvešana pastaigās tomēr prasa pārāk daudz laika.

Aicinām iedzīvotājus atbildīgi izturēties pret saviem lolojumdzīvniekiem! Dzīvnieka uzņemšanai ģimenē ir jābūt ļoti pārdomātam un izvērtētam solim, tā nedrīkst būt mirkļa iegriba, ko pēc tam pamet likteņa varā.

Patversmē visvairāk nonāk piepilsētas pagastos klaiņojošie dzīvnieki, novērojis Rēzeknes dzīvnieku patversmes darbinieks Artis Škinčs: “Ļoti bieži, īpaši rudenī, braucam uz piepilsētas mazdārziņiem jeb “dačām”, kur pa vasaru cilvēki ir barojuši šos bezsaimnieka dzīvniekus, taču rudenī nav vēlmes vai iespējas ņemt līdzi uz dzīvokli.” Kā piemērs ir izsaukums Ozolaines pagastā, kad dzīvnieku patversmes darbinieki brauca pēc kaķenes ar pieciem kaķēniem. Par laimi, tie visi atraduši jaunas mājas, taču pašvaldībai šis konkrētais gadījums izmaksāja 1263 Eur.

“Nonākot patversmē, dzīvnieki tiek attārpoti, izārstēti un sterilizēti vai kastrēti,” pastāstīja Artis Škinčs. “Likums nosaka, ka noklīdis vai klaiņojošs dzīvnieks patvērumā jāuztur 14 dienas. Pēc tam patversme var lemt - uzturēt dzīvnieku turpmāk par saviem vai ziedotāju līdzekļiem, vai arī eitanizēt. Rēzeknes dzīvnieku patversme eitanāziju veic tikai tādos gadījumos, kad dzīvnieks ir neārstējami slims un mokas. Tā kā ne vienmēr dzīvniekiem ātri izdodas atrast mājas. Bija brīdis, kad patversmē uzturējās vairāk nekā 100 kaķi.” Daļa dzīvnieku pēc tam nonāk labdarības organizāciju vai biedrību paspārnē, kur dzīvnieku draugi rūpējas, lai kaķi un suņi atrastu jaunus saimniekus.

Ja ir pilnīga pārliecība, ka mājdzīvniekam varēs veltīt laiku, rūpes un uzmanību, aicinām sazināties ar Rēzeknes dzīvnieku patversmi, lai izrunātu iespējas adoptēt jaunu ģimenes mīluli.

Madara Burtina,
Public relations specialist of the municipality of Rezekne
Attēlā: draudzīgais suņu puika Bonaparts, kurš šobrīd meklē mājas

Click to Listen highlighted Text!