Ziedots autobuss Ukrainai
4. februārī pašvaldības pārstāvji – Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs un Viļānu apvienības pārvaldes vadītājs Ivars Ikaunieks nodeva ziedošanai pasažieru autobusu Setra S213UL biedrībai “TEV”, kura tālāk nogādās autobusu Ukrainā.
Pamatojoties uz Rēzeknes novada domes 2024. gada 5. decembra lēmumu Nr. 1172 “Par mantas dāvinājumu (ziedojumu) Ukrainas sabiedrības vispārējam atbalstam”, Rēzeknes novada pašvaldība janvāra beigās noslēdza mantas ziedojuma līgumu ar biedrību “TEV”. Līgums paredz Viļānu apvienības pārvaldes 47 sēdvietu pasažieru autobusa Setra S213UL ziedošanu Ukrainas sabiedrības vispārējam atbalstam caur biedrību “TEV”. Ziedošanai paredzētais autobuss pašvaldībā jau ir savu laiku nokalpojis un tā utilizācija bija paredzēta Atveseļošanas fonda projektā “Elektroautobusa iegāde Rēzeknes novada pašvaldībā”.
Biedrība “TEV” ir labdarības organizācija ar mērķi – sniegt humāno atbalstu Ukrainai, tās civiliedzīvotājiem, armijas personālam, mediķiem, kā arī Ukrainas kara bēgļiem Latvijā, tai skaitā karavīriem, kas Latvijā veic rehabilitāciju. Biedrība apvieno 12 aktīvistus un lielu skaitu brīvprātīgo, kuri aktīvi iesaistās biedrības projektos. Biedrības darbība tiek nodrošināta, pamatojoties uz juridisko un fizisko personu regulāriem finansiāliem un mantiskiem ziedojumiem un atbalsta. Biedrība “Tev” darbojas kopš 2022. gada 6. jūnija un tai ir piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss.