Dambretes klubs “Malta”

Contact: tālr. 64621175
Lesson takes place: Maltā

Dambretes klubs „Malta” reģistrēts Latvijas Tieslietu ministrijā 1994. gada 14. martā. Klubam 2009. gadā tika atzīmēta 15 gadu jubileja. Klubs „Malta” šobrīd ir vecākais dambretes klubs Latvijā. Tas galvenokārt strādā ar jauniešiem no trīs Maltas skolām un ir tieši pakļauts Maltas bērnu un jauniešu centram. Ilggadējs dambretes kluba prezidents ir bijis Donāts Kondrovs (22.07.1932.–16.03.2023.). Klubs organizē dambretes sacensības ne tikai Maltā, bet arī citviet Rēzeknes novadā un Latgalē. Sadarbojas ar Daugavpils pilsētas, Preiļu, Līvānu un Viļānu dambretistiem. Rīko sacensības trīs dambretes veidos: simtlauciņu jeb starptautiskajā, krievu (64) un poļu – brazīliešu (64) dambretē. Kluba vadībā ik gadu notiek Latgales jauniešu čempionāti krievu un simtlauciņu dambretēs.

The first Latgale youth champion was Sergei Selaakov from Maltas. There have been Aivars Naglis, Ainars Romanuks, Sergei Suharevskis, Guntis Shun, Alexander Kozlov, Juris Dombrovskis, Normunds Anchupāns, Valdis Puķiznis, Aigars Runchis, Valdis Melders, Raivis Vasilevskis, Igors Cvetkov.

Arī meitenes no dambretes kluba „Malta” ir bijušas Latgales jauniešu čempiones. Tās ir Inta Livdāne, Inese Cible (Babre), Ligita Skudra (Gritāne), Ilona Zvīdriņa, Kristīne Oļševska, Olga Smirnova, Ina Jansone un Inese Krasutina. Latvijas čempionu godā ir bijuši kluba biedri Artemijs Švecs, Anita Kjarkuze un Nikita Jaudzems. Kluba Goda biedri ir Viktors Kancāns (miris), Zoja Golubeva, Guntis Valneris, Igors Sorokins, Ligita un Ilgvars Gritāni, Donāts Kondrovs (miris).

The club regularly participates in the events organised by the Rēzekne municipality - youth sports school. Every year in May, the club organizes the open championship of Rēzekne in a 100-field checklist dedicated to Andra Andreiko. The last Saturday of June is dedicated to Erikam Pizāne. In the last decade of July, the club organizes the prize of Donate Kondrova. They are invited to checkers - former and current students of Donate Kondrova. Latgale youth championships are often organised and run by the checker club “Malta”.

Click to Listen highlighted Text!