Viewing objects and historical persons

12

Maximum sentence length exceeded.

Rāznas muiža, rehabilitācijas centrs "Rāzna"

Veczosnas parka teritorijā atrodas vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis — rehabilitācijas centra Rāzna ēka, ko Kerbedzs 1909.gadā tika uzsācis būvēt kā mākslinieku atpūtas un jaunrades namu, bet šos plānus neļāva īstenot I Pasaules karš. Ēkas celtniecība tika pabeigta tikai 1936.gadā, kad tur izvietoja sanatoriju tuberkulozes slimniekiem.

Pagasta teritorijā darbojas Latgales novada rehabilitācijas centrs Rāzna, uz kuru atpūsties un uzlabot veselību ierodas bērni un pieaugušie no visas Latvijas. Tā ir vienīgā šāda tipa rehabilitācijas iestāde Latgales reģionā.

Zosnas muiža

Zosnas muižas kungu māja celta 1870.gadā pēc kņazu Goļicinu pasūtījuma un pieder pie Latgalē retajām koka pildrežģu konstrukciju tipa ēkām. Ēkā ir saglabājušās eklektismam raksturīgās interjera detaļas — griestu rozetes, durvis, grīdas flīžu segums gaiteņos. Visvecākā no apbūves ēkām ir 1820.g. būvētā kučieru māja. Muižas apbūves teritorijā atrodas arī Zosnas Romas katoļu baznīca, kas ir uzcelta 1800. gadā, pārbūvēta 1825. gadā. Baznīcā atrodas slavena altārglezna Madonna with a child un krucifikss, kas ir vēl vecāks, nekā pati baznīca.

Click to Listen highlighted Text!