Keramiķis Andris Ušpelis

Publicēts 26.05.2014

edenAdrese: Pocelujevka, Griškānu pagasts
Tālrunis: +371 29463032
E-pasts: a.uspelis@gmail.com
Īss apraksts: A.Ušpelis ir jaunākais keramiķu Ušpeļu dzimtas pārstāvis. Keramikas pamatus sācis apgūt tēva, izcilā Latgales keramikas meistara, Pētera Ušpeļa darbnīcā. Keramiķis izkopj Silajāņu keramikai raksturīgās formas, kolorītu, rotājumu un stila izjūtu. Darbnīcā ir patstāvīga ekspozīcija.
Silajāņu keramikai raksturīgās formas, kolorīts, rotājumi un stils. Saglabāta tradicionālo ornamenta zīmju nozīme un vizuāli individualizēts izteiksmes spilgtums.
Objekts atrodas pilsētas nomalē, skaisti sakoptā apkārtnē. Podnieku darbnīcā gaida stāstījums par Latgales keramikas vēsturi, māla izstrādājumu virpošanas procesa demonstrēšana, bet ekspozīcijas zālē – gadu laikā tapušie darbi. Dalība virpošanas procesā, svilpavnieku veidošana, darbu pasūtīšana un iegāde.

GPS: 56.4825021, 27.3550071

Andris UšpelisAndris Ušpelis

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0